PARTNER PORTALU
  • BGK

Reforma oświaty. Szczecin wsłuchuje się w głos rodziców

  • JL    5 grudnia 2016 - 09:12
Reforma oświaty. Szczecin wsłuchuje się w głos rodziców
W Szczecinie przez trzy dni odbywały się spotkania konsultacyjne z rodzicami w sprawie rządowej reformy oświaty. Fot. Pixabay.com

W Szczecinie przez trzy dni odbywały się spotkania konsultacyjne z rodzicami w sprawie rządowej reformy oświaty. Padło wiele ważnych pytań, które zostaną przekazane Ministerstwu Edukacji Narodowej.
Zorganizowane przez Urząd Miasta Szczecina spotkania konsultacyjne miały na celu przede wszystkim poznanie opinii i wysłuchanie głosu rodziców na temat zapowiadanej reformy.

Czytaj też: Nowe podstawy programowe od kuchni

Rodzice chcą wiedzieć m.in. to, jak po zmianach będą wyglądały kwestie związane z nauką dwujęzyczności w szkołach, nową siecią szczecińskich placówek oświatowych, naborami do szkół ponadgimnazjalnych, podwójnym rocznikiem w liceach czy też funkcjonowaniem szkół artystycznych i sportowych. Osoby uczestniczące w spotkaniach zadawały również liczne pytania związane z zerówkami, nauczaniem początkowym, niezdawalnością w gimnazjach, maturą międzynarodową oraz z zasadami, na jakich w ramach nowego systemu będzie funkcjonować polsko-niemiecka szkoła w Löcknitz.

Czytaj też: Ruszyły prace zespołu zadaniowego ds. sieci szkół

– Niestety, na zdecydowaną większość pytań w tej chwili samorządy nie znają odpowiedzi, bo wciąż nie zostały przedstawione przez rząd akty prawne, które regulowałyby konkretne obszary nowego systemu oświaty. Reguły gry zmieniły się w trakcie meczu. Stąd wiele niewiadomych, na które nie możemy odpowiedzieć – mówił podczas spotkania prezydent Szczecina Piotr Krzystek. – Na razie wiemy tyle, że rządowa reforma oświaty dotknie każdego elementu składającego się na system szkolnictwa. Przekazane przez państwa opinie są dla nas niezwykle ważne, ponieważ będziemy mogli oprzeć na nich nasze dalsze prace związane z wprowadzaniem reformy oświaty w naszym mieście.

W trakcie spotkań rodzice szczecińskich uczniów zostali poinformowani o tym, jak wygląda stan przygotowań miasta do wprowadzenia rządowej reformy systemu oświaty. Rodzice zostali zapoznani z możliwymi wariantami przeprowadzenia zmian w Szczecinie.

Wszystkie pytania, które zostały zadane przez rodziców w trakcie spotkań, trafią do Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.