PARTNER PORTALU
  • BGK

Reforma oświaty, wojewoda ws. rezolucji Rady Miasta Krakowa: Zasygnalizowanie wątpliwości wystarczające

  • PAP/JS    13 stycznia 2017 - 17:23
Reforma oświaty, wojewoda ws. rezolucji Rady Miasta Krakowa: Zasygnalizowanie wątpliwości wystarczające
(fot. pixabay.com)

Wojewoda małopolski uznał, że zasygnalizowanie wątpliwości ws. rezolucji Rady Miasta Krakowa dotyczącej reformy edukacji będzie wystarczające i nie wymaga dalej idących działań nadzorczych – poinformował rzecznik wojewody Krzysztof Marcinkiewicz.
Oznacza to, że rezolucja Rady Miasta podjęta 14 grudnia nie zostanie uchylona. Radni sprzeciwili się w niej rządowemu projektowi reformy edukacji i apelowali o jej odłożenie. Wojewoda małopolski Józef Pilch w trybie nadzoru wszczął postępowanie dotyczące oceny legalności tej rezolucji.

"Wojewoda wyraził swoje zdanie na ten temat" - powiedział Marcinkiewicz. "Najważniejsze jest dla niego skupienie się na wdrażaniu reformy edukacji" - dodał.

W piśmie skierowanym do Rady Miasta Krakowa wojewoda napisał, że w dalszym ciągu podtrzymuje wątpliwości co do legalności przedmiotowej rezolucji.

"Wątpliwości organu nadzoru tym bardziej są zasadne, jeśli uwzględni się aktualne orzecznictwo sądów administracyjnych, które zdaje się przemawiać za niedopuszczalnością podejmowania przez organy stanowiące jednostek samorządu terytorialnego rezolucji (apeli, stanowisk) w sprawach w istocie wykraczających poza obszar spraw lokalnych" - podkreślił.

Dodał, że biorąc pod uwagę zasadę proporcjonalności, z której wynika reguła odpowiedniego dostosowania stopnia ingerencji organu nadzoru do stopnia naruszenia obowiązującego prawa, uznał, że "samo zasygnalizowanie zaistniałych wątpliwości w tej konkretnej sprawie będzie wystarczające i nie wymaga dalej idących działań nadzorczych".

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.