PARTNER PORTALU
 • BGK

Reforma oświaty, Zalewska: Referendum to wydatek około 100 mln zł

 • Parlamentarny.pl (GP)/AT    8 lutego 2017 - 10:59
Reforma oświaty, Zalewska: Referendum to wydatek około 100 mln zł
Za koszt referendum edukacyjnego minister Anna Zalewska mogłaby kupić tablice interaktywne do szkół. (fot.:youtube.com)

• Wdrażana reforma edukacji jest zgodna z oczekiwaniami Polaków - uważa minister edukacji Anna Zalewska.
• Kolejnym argumentem, który jej zdaniem przemawia przeciwko referendum edukacyjnemu to jego koszt - 100 milionów złotych.
• O to, by pytać Polaków o stanowisko wobec zmian w edukacji apeluje ZNP i opozycja.
Minister edukacji Anna Zalewska w środę (8 lutego) sięgnęła po kolejne argumenty w walce z opozycją i ZNP. PO, Nowoczesna i związkowcy od dłuższego czasu promują pomysł referendum edukacyjne, w które chcą zapytać Polaków o przyszłość systemu nauczania.

- W 2013 r. były proponowane trzy pytania o sześciolatka, o gimnazja i o historię - odnosiła się do nieprzeprowadzonego referendum cztery lata temu Zalewska. Jej wypowiedź padła w "Radiu ZET". - Dwa z zadanych pytań już są zrealizowane, a reforma przekształca gimnazja. Przypominam również, że było pod tym wnioskiem o referendum ponad milion podpisów. Sama głosowałam za tym referendum. Teraz uczciwie realizuję tamte założenia.

Z kolei w odpowiedzi na pomysł opozycji przeprowadzeni obecnie referendum edukacyjnego, Zalewska przytoczyła często pojawiający się argument, że referenda są kosztowne. Przeprowadzenie ogólnopolskiego głosowania to wydatek około 100 mln zł.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (4)

 • mk0450, 2017-02-11 12:15:07

  Na kolanie przygotowana reforma o podstawowym znaczeniu.Pomijając bezcelowość, założenia programowe cofają polską edukację do poziomu wczesnego PRL!!! Co ta pani mówi o konsultacjach? Chyba tylko w Toruniu..
 • xxxx, 2017-02-08 18:06:36

  "Wdrażana reforma edukacji jest zgodna z oczekiwaniami Polaków - uważa minister edukacji Anna Zalewska." Zalewska,a kogo ty sie o to pytałas oprócz Jarka, który nie ma dzieci ? Świebodziczanie wstydzą sie za ciebie.
 • w.potega@neostrada.pl, 2017-02-08 14:57:29

  Potrzebujemy wzrostu profesjonalizmu, to tytuł artykułu umieszczonego na moim blogu. W szczególności ów profesjonalizm jest potrzebny w zarządzaniu edukacją.