PARTNER PORTALU
  • BGK

Reforma oświaty: Zgrzyt na linii kurator oświaty-wiceprezydent Gdańska: Jest jeszcze szansa na opamiętanie!

  • JS    25 listopada 2016 - 17:15
Reforma oświaty: Zgrzyt na linii kurator oświaty-wiceprezydent Gdańska: Jest jeszcze szansa na opamiętanie!
Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta miasta Gdańska ds. polityki społecznej (fot. Facebook)

• "Od września spotykam się z organami prowadzącymi (...) wszędzie tam normalnie dyskutujemy. Zresztą wiceprezydentowi Gdańska taką debatę z organami prowadzącymi i nauczycielami też proponowałam, ale do niej nie doszło" - mówiła Monika Kończyk, pomorski kurator oświaty w Dzienniku Bałtyckim.
• Wiceprezydent twierdzi, że propozycji nie było i domaga się przeprosin.
 "Od września spotykam się z organami prowadzącymi (...) wszędzie tam normalnie dyskutujemy. Zresztą wiceprezydentowi Gdańska taką debatę z organami prowadzącymi i nauczycielami też proponowałam, ale do niej nie doszło" - mówiła Monika Kończyk, pomorski kurator oświaty w Dzienniku Bałtyckim, zapewniając, że w wyniku reformy oświaty nauczyciele nie stracą pracy, jednak konieczne są w tej sprawie odpowiednie przekształcenia, które powinny zostać wypracowane wspólnie z organami prowadzącymi.

Do wypowiedzi kurator odniósł się Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta miasta Gdańska ds. polityki społecznej.

Wystosował pismo do kurator, w którym pisze:  

 "w związku z naruszeniem moich dóbr osobistych w postaci Pani wypowiedzi w Dzienniku Bałtyckim z dnia 24.11.2016 r. sugerującą brak zgody na spotkanie z Panią Kurator, czy organizację spotkania z Panią na terenie Gminy Miasto Gdańsk, na podstawie art. 24 Kodeksu cywilnego wzywam Panią do opublikowania w tymże Dzienniku i na stronie Kuratorium Oświaty w Gdańsku przeprosin o treści: „Oświadczam, iż moja wypowiedź - opublikowana w Dzienniku Bałtyckim 24.11.2016 r. - dotycząca Zastępcy Prezydenta Miasta Gdańska ds. Polityki Społecznej Piotra Kowalczuka jest nieprawdziwa. Przepraszam za nadużycie, godzące w dobra osobiste i organu prowadzącego placówki oświatowe Miasto Gdańsk.” 

Powyższe oświadczenie ma być opublikowane najpóźniej do dnia 1 grudnia 2016 r., bez żadnych skrótów lub komentarzy. W przeciwnym razie będę zmuszony wkroczyć na drogę sądową. 

Jednocześnie przypominam, że nigdy nie zwróciła się Pani z taką propozycją, a Miasto Gdańsk nigdy nie odmawia Pani organizacji spotkań z dyrektorami placówek w naszych budynkach. To na moją prośbę odbyliśmy pierwsze wspólne spotkanie po objęciu przez Panią urzędu, niejednokrotnie rozmawialiśmy o wszystkich sprawach podczas udziału w różnych uroczystościach, a korzystając z ostatniego Pani zaproszenia nie spotkałem Pani w Kuratorium i odbyłem spotkanie ze wskazaną osobą. Uczestniczę także w każdym spotkaniu organizowanym w imieniu Ministerstwa Edukacji Narodowej. Tym bardziej odbieram Pani nieuprawnione słowa za krzywdzące. Kolejny raz proszę także by nie wprowadzała Pani opinii publicznej w Gdańsku i na Pomorzu w błąd wyliczeniami, które nie mają oparcia w obowiązującym Prawie Oświatowym, a z racji braku przepisów szczegółowych także w projektach nowego prawa. Przypominam, że samorządy od początku merytorycznie udowadniają braki i bezsensowność tej  reformy edukacji. Odbieranie samorządom prawa decydowania o polityce oświatowej, na które w ostatniej części wypowiedzi powołuje się Pani, przeciwstawiając nas Mieszkańcom. Jest jeszcze szansa na opamiętanie!".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.