PARTNER PORTALU
  • BGK

Region przyjazny seniorom

  • lk    10 listopada 2010 - 14:36

Województwo kujawsko-pomorskie zostało zwycięzcą konkursu "Samorząd Przyjazny Seniorom".
Konkurs zorganizował przez parlamentarny zespół ds. osób starszych we współpracy ze Związkiem Powiatów Polskich, Związkiem Miast Polskich, Związkiem Gmin Wiejskich oraz pismem samorządu terytorialnego "Wspólnota".

Zgłoszony do konkursu projekt "Starzeć się godnie w Europie - różnorodne wizje samorządów lokalnych" zwrócił uwagę kapituły swoją innowacyjnością oraz kompleksowym podejściem do zmian demograficznych - starzenia się społeczeństw. To projekt ponadnarodowy realizowany przez biuro europejskiej współpracy terytorialnej urzędu marszałkowskiego przy współpracy merytorycznej regionalnego ośrodka polityki społecznej w Toruniu.

Partnerem zagranicznym przedsięwzięcia jest Departament du Nord z Francji. Zaangażowane są w nie również: region Styrii z Austrii, komitat Baranya z Węgier, miasto Varna z Bułgarii, województwo łódzkie oraz okręg Suczawa z Rumunii. Projekt obejmuje wizyty studyjne w regionach zaangażowanych w projekt, te natomiast są podstawą do przeprowadzenia warsztatów krajowych przeznaczonych dla pracowników jednostek pomocy i integracji społecznej w naszym województwie.

W projekt zaangażowani są też eksperci z pięciu instytucji w regionie zajmujących się na co dzień różnymi aspektami życia seniorów. Są to eksperci z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, domu pomocy społecznej w Podobowicach, wojewódzkiego ośrodka animacji kultury w Toruniu oraz Toruńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Samorząd województwa doceniany jest też za inne przedsięwzięcia skierowane do osób starszych z naszego regionu. Co roku realizujemy Regionalny Program Aktywności Fizycznej Seniorów, który pomaga osobom po pięćdziesiątym roku życia poprawić ich sprawność fizyczną. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.