PARTNER PORTALU
  • BGK

Rejonizacja szkół w Swarzędzu – co teraz?

  • 24swarzedz.pl (Maciej Kochański)    10 kwietnia 2012 - 10:18
Rejonizacja szkół w Swarzędzu – co teraz?

Podczas ostatniej sesji rady miejskiej w Swarzędzu, jednym z tematów po raz kolejny była sprawa zmian funkcjonowania oświaty. Burmistrz przedłożyła projekt uchwały, który został odrzucony.
Jeszcze na początku roku burmistrz miasta i gminy Swarzędz zaproponowała dwa rozwiązania, które miały poprawić obecną sytuację w swarzędzkiej oświacie. Jako, że żaden z nich nie spotkał się z entuzjazmem radnych została powołana specjalna komisja ds. oświaty.

Po otrzymaniu wniosków z prac komisji, burmistrz przedłożyła na ostatnim posiedzeniu rady miejskiej projekt uchwały, który prawie w całości pokrywał się z tym co zostało zaproponowane w styczniu, przed rozpoczęciem pracy komisji. Projekt został poddany głosowaniu jednak nie otrzymał ani jednego głosu poparcia. 13 radnych było przeciwnych, natomiast 6 wstrzymało się od głosu. Takie rozstrzygnięcie sprawy spotkało się z entuzjazmem rodziców uczniów, którzy z transparentami licznie przybyli na sesję rady miejskiej. Rodzice byli gotowi podjąć burzliwą dyskusję, gdyby głosowanie zakończyło się inaczej.

Po przegranym głosowaniu pani burmistrz podziękowała komisji ds. oświaty za jej pracę i podkreśliła, że był to ciężki „kawałek chleba”, gdyż spotkania z rodzicami były bardzo trudne i towarzyszyło im wiele negatywnych emocji. Jak zapewniał przewodniczący rady miejskiej Marian Szkudlarek: „głosowanie nie było głosowaniem przeciwko pani burmistrz, a przeciwko projektowi uchwały, który zdaniem rady był zły”.

Od nowego roku szkolnego bezwzględnie będzie obowiązywała rejonizacja. Swarzędzka oświata nadal jednak wymaga poprawy i z pewnością pojawią się nowe projekty uchwał, o których będziemy pisać na stronach naszego portalu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.