PARTNER PORTALU
  • BGK

Remontują szkoły w Konstancinie-Jeziornie

  • www.Konstancin24.eu    16 sierpnia 2011 - 12:29
Remontują szkoły w Konstancinie-Jeziornie

Kończą się prace adaptacyjne jednego z nieużywanych budynków Zespołu Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta przy ul. Mirkowskiej.
Konstanciński samorząd wynajął pomieszczenia na trzy lata i zainwestował w ich remont prawie 200 tys. złotych, żeby od września mogli zacząć tu naukę uczniowie z podstawówki w Opaczy.

Szkoła niebawem przeprowadzi się do Mirkowa, ponieważ wkrótce rozpocznie się generalny remont starego budynku.

Adaptacja pomieszczeń budynku C Zespołu Szkół przy ul. Mirkowskiej zaczęła się w połowie lipca. Prace kosztujące niewiele ponad 196 tys. złotych przebiegały sprawnie i zgodnie z harmonogramem. Do wyremontowanych sal wkrótce wprowadzi się szkoła podstawowa z Opaczy.

Przenoszenie sprzętu i mebli musi zakończyć się przed końcem wakacji, by we wrześniu placówka była gotowa na przyjęcie dzieci. Samorząd na trzy lata wynajął jeden z nieużywanych budynków szkoły średniej od starostwa powiatowego.

W tym roku czynsz za pomieszczenia wyniesie niewiele ponad 1 tys. złotych. W przyszłym roku kwota wzrośnie dwukrotnie, a ostatecznie dojdzie do 7 tys. złotych. Podstawówka zajmie wyremontowane pomieszczenia, ale będzie mogła korzystać także z szatni, sali gimnastycznej, pracowni komputerowej, a także ze świetlicy oraz boiska, które będą wspólne dla obu szkół.

Rodzice uczniów niezbyt entuzjastycznie przyjęli decyzję o przeprowadzce szkoły. Większość mieszkańców Opaczy i sąsiednich miejscowości obawia się, że remont starego budynku będzie się przeciągał w nieskończoność, a ostatecznie szkoła zostanie zlikwidowana i dzieci nigdy do niej nie wrócą.

Jednak samorządowcy zapewniają, że budynek w Opaczy będzie wyremontowany w ciągu najbliższego roku.

Przetarg na wykonawcę generalnego remontu budynku szkoły ma zostać rozstrzygnięty we wtorek 16 sierpnia. Jeśli procedura nie zostanie oprotestowana i nie pojawią się żadne nieprzewidziane komplikacje firma, która złożyła najkorzystniejsza ofertę, w ciągu miesiąca podpisze umowę.

Już w październiku będą mogły rozpocząć się prace budowlane. Jeśli nie skomplikują ich warunki atmosferyczne powinny się skończyć po niespełna roku. Remont obejmie instalacje wodne, kanalizacyjne, elektryczne oraz gazowe. Odnowiona będzie elewacja budynku, który zostanie ocieplony.

Będzie wymieniona stolarka okienna oraz podłogi. Odnowione zostaną także zawilgocone ściany, a przede wszystkim dach, który wkrótce mógł stanowić zagrożenie dla dzieci. Według wstępnego kosztorysu remont ma pochłonąć ponad 4 mln złotych i rada miejska zarezerwowała w budżecie niezbędne fundusze.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.