PARTNER PORTALU
  • BGK

Reorganizacja stołówek i redukcja etatów wstrzymane

  • AT    13 marca 2012 - 16:21
Reorganizacja stołówek i redukcja etatów wstrzymane

Prezydent Krakowa, Jacek Majchrowski wydał polecenie wstrzymania działań prowadzących do reorganizacji szkolnych stołówek. Wstrzymał także do końca roku szkolnego 2011/2012 redukcję etatów w przedszkolach.
O swojej edycji prezydent (zabierz głos/oceń prezydenta) poinformował na spotkaniu z przedstawicielami Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Czytaj też: Miasta przykręcają kurek na oświatę

- Zapoznałem się z opiniami zarówno rodziców jak i nauczycieli w obu sprawach - podkreśla Majchrowski. - Zdecydowałem się wstrzymać działania prowadzące do przekształceń stołówek, ponieważ zdaję sobie sprawę, że nawet niewielki wzrost cen za obiady uderzy w mniej zamożne rodziny. Ze względu na sytuację finansową, szukamy oszczędności w praktycznie wszystkich dziedzinach życia miasta, nie chcę jednak, żeby kryzys bezpośrednio uderzał w dzieci.

Prezydent podjął także decyzję o wstrzymaniu do końca obecnego roku szkolnego redukcji etatów w placówkach
oświatowych.

- Uważam, ze w przyszłości nie uciekniemy od tego tematu. Zdają sobie z tego również sprawę przedstawiciele związków zawodowych - mówi Majchrowski. - Chcę jednak, by do końca roku placówki pracowały w takim składzie, jak to zostało zaplanowane we wrześniu ubiegłego roku. Będziemy jednak prowadzić rozmowy o takiej organizacji pracy w nowym roku szkolnym, by została zapewniona dzieciom odpowiednia opieka, a z drugiej strony - by samorząd podołał temu finansowo.

Podczas spotkania z przedstawicielami Związku Nauczycielstwa Polskiego, prezydent zaznaczył jednak, że miasto nie będzie rezygnować z planów reformy sieci placówek oświatowych. Prezydent otrzymał również zapewnienie ZNP o poparciu i współpracy w działaniach, które mają doprowadzić do zagwarantowania przez rząd finansowania pensji nauczycielskich (obecnie subwencja oświatowa nie pokrywa w całości wydatków na pensje pracowników oświaty), a także finansowania opieki przedszkolnej z subwencji oświatowej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.