PARTNER PORTALU
  • BGK

Resort budownictwa wspiera szkolnictwo zawodowe

  • pt    27 lutego 2017 - 10:50
Resort budownictwa wspiera szkolnictwo zawodowe
Andrzej Adamczyk (w środku) po podpisaniu umowy (fot. mib.gov.pl)

Praktyki zawodowe, dodatkowe zajęcia dla uczniów w ramach tzw. bloku energetycznego, prelekcje dotyczące funkcjonowania branży energetycznej oraz gwarancje zatrudnienia dla najlepszych uczniów z klas patronackich – to niektóre z elementów zainicjowanego programu współpracy spółek Grupy Tauron z zespołami szkół o profilu technicznym w Libiążu i w Krzeszowicach.
27 lutego, w obecności ministra infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyka, jedno z dwóch największych polskich przedsiębiorstw grupujących spółki z branży energetycznej podpisało porozumienia ze szkołami średnimi z Krzeszowic oraz Libiąża. Współdziałanie ma na celu promowanie edukacji techników energetyków oraz górników odkrywkowych i jest odpowiedzią na powstającą lukę pokoleniową w tych zawodach.

- Cieszę się, że podejmowane są działania, które mają zapewnić młodemu pokoleniu dobrą przyszłość - zdobycie wykształcenia technicznego i możliwość pracy w wiodących firmach. Tauron zapewnia energię dla polskiej gospodarki. Teraz pomoże również wykształcić młode kadry, które będą w przyszłości gospodarkę, w tym także infrastrukturę, rozwijać. Energetyka ma ścisły związek z infrastrukturą i budownictwem – powiedział minister Andrzej Adamczyk.

Na mocy podpisanych porozumień, pod patronatem firmy, w Zespole Szkół w Libiążu powstanie klasa o profilu technik energetyk, a w Zespole Szkół w Krzeszowicach - technik górnik odkrywkowy.

W ramach działań promujących kształcenie, we współpracy ze szkołami, realizowane będą inicjatywy dotyczące wspierania kadry dydaktycznej oraz unowocześnianie procesów i programów kształcenia, a także wzajemnego prezentowania i promowania osiągnięć.

Dla uczniów przewidziano praktyki zawodowe w spółkach grupy, możliwość uczestnictwa w panelach dyskusyjnych dotyczących najnowszych osiągnięć technologicznych w energetyce, a także korzystanie z zasobów edukacyjnych firmy. Najzdolniejsi absolwenci klas patronackich będą mieli możliwość podjęcia pracy w spółkach grupy.

 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.