PARTNER PORTALU
  • BGK

Rezerwa oświatowa dla JST podzielona

  • ZWI    19 sierpnia 2012 - 10:28

Ministerstwo finansów zatwierdziło podziało podział 0,25% rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej. Pieniądze z tego tytułu trafią do 52 gmin i 22 powiatów.
Przypomnijmy, że samorządy miały czas do nadsyłania swoich wniosków o udział w rezerwie części oświatowej do 29 czerwca (I tura). W sumie podzielono 15 mln zł, z czego największe kwoty otrzymają gmina Bisztynek ( 908 tys. zł) i powiat wołomiński ( ponad 2,5 mln zł).

Pieniądze były rozdzielane przede wszystkim zgodnie z trzema kategoriami:

- z tytułu błędów statystycznych popełnionych przez kuratoria oświaty przy agregowaniu danych systemu informacji oświatowej lub powstałych w Ministerstwie Edukacji Narodowej przy agregowaniu oraz weryfikowaniu danych zgromadzonych w systemie informacji oświatowej;

- z tytułu wzrostu zadań szkolnych  i pozaszkolnych polegającego na wzroście liczby uczniów przeliczeniowych w związku ze zwiększeniem łącznej liczby uczniów (wychowanków) w szkołach i placówkach prowadzonych (dotowanych) przez jednostki samorządu terytorialnego (JST) w stosunku do danych przyjętych do naliczenia algorytmem części oświatowej subwencji ogólnej na 2012 r.;

- z tytułu zdarzeń losowych (szkody spowodowane przez ogień, grad, uderzenie pioruna itp.), które swymi skutkami dotknęły szkoły.

Czytaj też: Warunkowe kryteria podziału rezerwy oświatowej

Na korektę wysokości subwencji oświatowej z tytułu błędów statystycznych przeznaczono 2,2 mln zł. Na zwiększenie subwencji oświatowej w związku z wzrostem zadań oświatowych podzielono 5,4 mln zł. Z kolei  na usuwanie skutków zdarzeń losowych – 6,4 mln zł.  Pozostałe pieniądze na "inne zadania o jednorazowym charakterze". Zestawienie gmin i powiatów do których trafi rezerwa oświatowa publikujemy poniżej w dziale Multimedia. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Stach Głąbiński, 2012-08-20 12:30:31

    Należy przestrzegać stosowania skrótów jedynie razem z ich objaśnieniem. Co to takiego jest ten JST?