PARTNER PORTALU
  • BGK

Rezerwa oświatowa rozdzielona

  • GK    11 października 2013 - 13:25

Ministerstwo Finansów przedstawiło listę jednostek samorządu terytorialnego, którym zostały przyznane na 2013 r. środki z 0,4 proc. rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej.
Przedstawioną przez Ministerstwo Finansów listę jednostek samorządu terytorialnego, którym zostały przyznane na rok 2013 kwoty, ze środków 0,4 proc. rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej publikujemy w dziale multimedia.

Rozdzielone kwoty zostaną wydane m.in. na likwidację szkód w szkołach i placówkach oświatowych wywołanych zdarzeniami losowymi. Dofinansowanie obejmuje również wyposażenie w sprzęt szkolny i pomoce dydaktyczne w pomieszczeniach nowo wybudowanych lub pozyskanych w wyniku umów najmu lub użyczenia.

Dotyczy to także nowych pomieszczeń do nauki, pozyskanych w wyniku modernizacji lub adaptacji pomieszczeń nie wykorzystywanych wcześniej na cele dydaktyczne.

Zwiększona subwencja zostanie także przeznaczona na dofinansowanie remontów bieżących mających na celu likwidację barier architektonicznych w odniesieniu do uczniów niepełnosprawnych.

Przedstawione dane uzyskały akceptację Zespołu ds. Edukacji, Kultury i Sportu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego na posiedzeniu w dniu 20 sierpnia br.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.