PARTNER PORTALU
 • BGK

Rodzice chcą odroczenia startu szkolnego sześciolatków

 • PAP    24 lutego 2015 - 07:32
Rodzice chcą odroczenia startu szkolnego sześciolatków

fot. pixabay.com

Rodzice masowo starają się o odroczenia startu szkolnego swoich dzieci. W przedszkolach może ich zostać nawet 70 tys.
Poradnie psychologiczno-pedagogiczne w całym kraju przeżywają oblężenie. To ostatnia chwila dla tych rodziców, którzy chcą, by ich sześcioletnie dziecko jeszcze rok zostało w wybranym przez nich przedszkolu. Jeśli dziecko nie zdobędzie stosownego orzeczenia w marcu, później może trafić do przypadkowej placówki. To jeden z efektów reformy obniżenia wieku szkolnego - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Gazeta przytacza wypowiedzi przedstawicieli poradni za całego kraju informujących o takich działaniach rodziców. Najczęściej chodzi o dzieci urodzone w drugiej połowie 2009 r. Np. jedna z krakowskich poradni w lutym wydawała średnio cztery takie opinie dziennie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (4)

 • jan yahu pawul, 2015-03-13 09:42:33

  w takiej sprawie to fachowcy, ludzie mądrzejsi od owych rodziców powinni definitywnie i raz na zawsze zdecydować o edukacji i przyszłości Polski !!! - zresztą podobnie o edukacji seksualnej, która pozwoliłaby wyjść Polsce z ciemnogrodu katolickiego !!
 • matka, 2015-03-03 21:15:42

  Zaraz zaraz ...ale jak to teraz juz mówię z perspektywy matki, której dziecko musiało pójść .jako 6 latek - nawet milion podpisów nic nie wskurał a teraz co ???? nagła zmiana jak już nasze roczniki cierpią !!!!! - z jakiej racji inne dzieci mają miec ulgi - albo się umie powiedzieć A i do końca - ja...kim prawem nasz rocznik 2008 !!!!!ma być poszkodowany - teraz KAZDY MUSI i nie ma dyskusji - uważam to za ogromną niesprawiedliwość, jeśli znów zmienią tą ustawę  rozwiń
 • Alka, 2015-02-24 11:40:30

  Znane mi systemy edukacji w innych krajach (Holandia,Walia, Finlandia) nie stosują u siebie XIX-wiecznego systemu klasowo-lekcyjnego, który jeszcze w Polsce pokutuje. Małe dzieci (do 8-10 lat) nie mogą być przykuwane do ławki na 45 minut, bo to dla nich katorga, a dopóki to się nie zmieni w naszych ...szkołach - rodzice będą odraczać obowiązek szkolny. Reforma miała też drugi cel: przyśpieszenie rozpoczęcia pracy zawodowej i odprowadzania składek do ZUS przez kolejne pokolenia :-((  rozwiń