PARTNER PORTALU
 • BGK

Rodzice nie chcą wysyłać sześciolatków do szkoły

 • PAP/Dziennik Zachodni    28 lutego 2014 - 06:43
Rodzice nie chcą wysyłać sześciolatków do szkoły

- Poradnie psychologiczno-pedagogiczne w woj. śląskim zasypywane są wnioskami rodziców sześciolatków, którzy nie chcą, by ich pociechy od września poszły do szkoły.
Dzieci urodzone w pierwszej połowie 2008 r. mają bowiem obowiązek pójścia do podstawówki. Ale ich rodzice liczą, że negatywna opinia poradni pozwoli, by jeszcze rok pozostały w przedszkolu  - informuje "Dziennik Zachodni".

W efekcie do trzech poradni w Częstochowie zgłasza się teraz od 10 do 20 takich petentów dziennie, a w Bielsku-Białej jest ich średnio od 5 do 10.

Często rodzice widzą, że dziecko jest dobrze rozwinięte intelektualnie, ale obawiają się, że nie poradzi sobie w szkole emocjonalnie - zauważa Izabela Kotońska, dyrektor Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Bielsku-Białej. "U nas opinia dla sześciolatka to hasło dnia" - dodaje.

To sytuacja, która bardziej dotyczy emocji rodziców, a nie gotowości dziecka do pójścia do szkoły - ocenia z kolei Dorota Sikora, dyrektor ZPPP w Częstochowie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (5)

 • mama sześciolatka, 2014-04-01 22:16:38

  Do b.dobkowski@wp.pl: Nie porównuj człowieku naszej szkoły do szkół w innych krajach, dowiedz się lepiej jaki maja program nauczania nasze dzieci, a dzieci w innych krajach. Ile nasze dzieci siedzą przy odrabianiu lekcji po powrocie do domu? Idąc do szkoły dziecko może mieć 4 lata, ale to wszystko... zależy jak ma "podaną" wiedzę i w jakiej formie, a nie tak jak nasze w ławkach po 45 min. i ładują im do głowy, wszystko co maja w programach nauczania, oby tylko dalej i zrealizować, a ty w domu tłumaczysz dodatkowo co też Pani miała na myśli i o co tu w ogóle chodzi. Sześciolatki powinny zostać w zerówkach przedszkolnych, które są dostosowane do ich rozwoju, i mają tak podaną wiedzę, aby to zrozumiały i nikt im ocen za to nie stawia.  rozwiń
 • b.dobkowski@wp.pl, 2014-03-18 09:49:45

  Ci co nie chcą wysyłać swoich sześciolatków do szkoły uważają, że ich dzieci są nie dojrzałe, ale to oni są niedojrzali. Nie chcę tu używać bardziej dosadnego określenia ich intelektu. Amerykańskie dzieci są o wiele mniej inteligentne od naszych i chodzą od wielu już lat jako 6-latki. ...  rozwiń
 • mama 4 dzieci, 2014-03-18 09:30:25

  A u nas mądrzy rodzice wysyłają dzieci do zerówki.