PARTNER PORTALU
  • BGK

Rodzice przeciw prywatyzcji szkół i przedszkoli

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Katowice    3 lutego 2011 - 09:00

Komiksy przedstawiające płaczące dzieci, blokada drogi, petycje - rodzice w Wodzisławiu Śląskim protestują przeciw prywatyzacji tamtejszych placówek oświatowych. A takie plany, jak pisze "Gazeta Wyborcza Katowice" mają władze miasta.
Od września Zespół Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Wodzisławiu Śląskim ma zostać zlikwidowany. W jego ślady mają w kolejnych latach pójśc inne placówki oświatowe. Władze miasta twierdzą, że decyzja o likwidacji jest podyktowana niżem demograficznym i finansami miasta.

- W ciągu 10 lat liczba uczniów w podstawówkach zmalała o około 2,6 tys., zaś w gimnazjach o 845. Ważna jest również konieczność zrównoważenia budżetu - argumentuje dla "GW" Mieczysław Kieca, prezydent Wodzisławia. Ale zapewnia, że przedszkola i szkoły zaraz po likwidacji zostaną wskrzeszone przez zewnętrzne organizacje, a te będa  zobowiązane do zachowana publicznego, bezpłatnego charakteru placówek. Prezydencki wniosek oraz projekt stosownej uchwały będą głosowane na sesji rady 9 lutego.

Rodzice jednak obawiają się, że prywaten placówki wcale nie będą bepłatne. Dlatego też zawiązało się Porozumienie Rodziców, które protestuje przeciw zmianom w oświacie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Gołąb pocztowy, 2011-02-03 09:30:19

    Dobrze sobie to wymyślili... Miejmy nadzieję, że władze się nie pogubią w tych planach i nie dopuszczą do prywatyzacji.