Rodzice walczą o szkoły w Swarzędzu

W środę 29. lutego 2012 r. o godz. 18:00 w SP5 w Swarzędzu odbędzie się spotkanie rodziców uczniów ze specjalną komisją ds. oświaty, powołaną z inicjatywy burmistrza.
Zadaniem komisji jest zaopiniowanie nowych planów oświatowych gminy. Plany te zakładają m.in. zmianę rejonizacji szkół i zablokowanie możliwości nauki w najlepszym w gminie gimnazjum w Zalasewie wszystkim dzieciom ze Swarzędza zamiast budowy nowej szkoły podstawowej w szybko rozwijającej się południowej części gminy Swarzędz.

Na spotkaniu tym będzie można wyrazić swoje zastrzeżenia i uwagi dotyczące planowanych zmian w funkcjonowaniu oświaty w gminie.

Podobne spotkanie odbędzie się również w Gimnazjum w Zalasewie w czwartek 1. marca 2012 r. o godz. 18:00. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Akurat w tym przypadku to raczej wyż demograficzny w przepełnionej do granic możliwości szkole podstawowej powoduje konieczność przeniesienia gimnazjalistów z Zalasewa do innego gimnazjum, by zwolnić miejsce dla młodszych dzieci. Tylko, że to trochę pokręcona koncepcja ...

jula, 2012-03-02 00:19:23 odpowiedz

Jest niż demograficzny i to on zamyka szkoły.

nauczycielka, 2012-02-27 16:12:48 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE