PARTNER PORTALU
 • BGK

Rodzice zapisują sześciolatki do szkół

 • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    16 maja 2011 - 06:59
Rodzice zapisują sześciolatki do szkół

Zdecydowanie więcej sześciolatków niż w ostatnich dwóch latach trafi po wakacjach do szkoły. Najbardziej oblegane są te placówki, które oferują całodzienną opiekę.
Do końca maja samorządy muszą na podstawie informacji dyrektorów szkół podjąć decyzję, ile oddziałów dla pierwszoklasistów będzie tworzonych w kolejnym roku szkolnym – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Liczba ta może zależeć od tego, jak wielu rodziców sześciolatków zamiast do przedszkola wyśle dzieci do szkoły. Większość samorządów ma już informacje, ilu sześciolatków pójdzie od września do szkoły

Czytaj też: Awantura o przedszkola

Także rodzice pięciolatków są coraz częściej zainteresowani zapisywaniem dzieci do zerówek w szkołach, a nie w przedszkolach. Rodzice chcą, aby ich dzieci już rok przed pójściem do pierwszej klasy przyzwyczaiły się do warunków panujących w szkołach.

W dużych miastach, gdzie liczba sześciolatków w szkołach jest znacznie wyższa niż w małych miejscowościach, dzieciom zapewnia się całodzienną opiekę – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (3)

 • Krzysztof, 2011-05-16 13:04:01

  Rodzice nie zdają sobie sprawy z tego,że państwo usiłuje w ten sposób przejąć wychowanie ich dzieci na własną modłę odsuwając ich od wpływu wychowawczego,co będzie skutkowało osłabieniem więzi rodzinnych.Taki system wychowawczy był wprowadzany we wszystkich totalitaryzmach.W tej sprawie trzeba już p...ójść po rozum do własnej głowy,własnej.  rozwiń
 • Odspojony Włos, 2011-05-16 11:11:22

  Po tak długim czasie przebywania z rodzicami dzieci musza nauczyć się bawić i współpracować z innymi dziećmi ! To jest normalny proces wychowawczy.
 • Lessi, 2011-05-16 10:59:43

  moim zdaniem im wcześniej tym lepiej... przecież dzieci muszą się przyzwyczaić