Rodzice zapisują sześciolatki do szkół

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna
  • 16-05-2011
  • drukuj
Zdecydowanie więcej sześciolatków niż w ostatnich dwóch latach trafi po wakacjach do szkoły. Najbardziej oblegane są te placówki, które oferują całodzienną opiekę.
Rodzice zapisują sześciolatki do szkół

Do końca maja samorządy muszą na podstawie informacji dyrektorów szkół podjąć decyzję, ile oddziałów dla pierwszoklasistów będzie tworzonych w kolejnym roku szkolnym – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Liczba ta może zależeć od tego, jak wielu rodziców sześciolatków zamiast do przedszkola wyśle dzieci do szkoły. Większość samorządów ma już informacje, ilu sześciolatków pójdzie od września do szkoły

Czytaj też: Awantura o przedszkola

Także rodzice pięciolatków są coraz częściej zainteresowani zapisywaniem dzieci do zerówek w szkołach, a nie w przedszkolach. Rodzice chcą, aby ich dzieci już rok przed pójściem do pierwszej klasy przyzwyczaiły się do warunków panujących w szkołach.

W dużych miastach, gdzie liczba sześciolatków w szkołach jest znacznie wyższa niż w małych miejscowościach, dzieciom zapewnia się całodzienną opiekę – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

Rodzice nie zdają sobie sprawy z tego,że państwo usiłuje w ten sposób przejąć wychowanie ich dzieci na własną modłę odsuwając ich od wpływu wychowawczego,co będzie skutkowało osłabieniem więzi rodzinnych.Taki system wychowawczy był wprowadzany we wszystkich totalitaryzmach.W tej sprawie trzeba już p...ójść po rozum do własnej głowy,własnej. rozwiń

Krzysztof, 2011-05-16 13:04:01 odpowiedz

Po tak długim czasie przebywania z rodzicami dzieci musza nauczyć się bawić i współpracować z innymi dziećmi ! To jest normalny proces wychowawczy.

Odspojony Włos, 2011-05-16 11:11:22 odpowiedz

moim zdaniem im wcześniej tym lepiej... przecież dzieci muszą się przyzwyczaić

Lessi, 2011-05-16 10:59:43 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE