PARTNER PORTALU
  • BGK

Równe szanse na drodze do sukcesu

  • KB    10 czerwca 2010 - 16:33
Równe szanse na drodze do sukcesu

Rusza przygotowany przez kujawsko-pomorski urząd marszałkowski roczny projekt edukacyjny „W drodze do sukcesu” skierowany do uczniów szkół specjalnych oraz z klas integracyjnych.




- Przedsięwzięcie "W drodze do sukcesu" przygotowaliśmy po to, aby poprawić jakość kształcenia w szkołach  i klasach, w których uczą się dzieci wymagające pomocy i wsparcia. Sposobem na osiągnięcie sukcesu projektu jest zastosowanie innowacyjnych i nowoczesnych rozwiązań dydaktycznych oraz skierowanie pomocy do uczniów, którzy jej szczególnie potrzebują – mówi marszałek Piotr Całbecki. – Przed nauczycielami i uczniami dużo pracy. Mają moje wsparcie i doping - dodaje.

Przedsięwzięcie obejmie około tysiąca uczniów klas 4-6, z 65 szkół specjalnych oraz posiadających oddziały integracyjne województwa kujawsko-pomorskiego. Z każdej szkoły wytypowana zostanie grupa 15 uczniów. Placówki wprowadzą własne programy rozwojowe oraz podniosą jakość zarządzania poprzez wprowadzenie e-dziennika. Przewidziano m.in. dodatkowe lekcje matematyki, języków, przyrody oraz ICT. Oprócz zajęć dydaktycznych planowane są również zajęcia specjalistyczne i rewalidacyjne, w zależności od stopnia i rodzaju niepełnosprawności dziecka.

Budżet programu  wynosi 3 miliony złotych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!








KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.




NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU




NAJNOWSZE WIADOMOŚCI



Wyszukiwarki

Polecane oferty: