PARTNER PORTALU
  • BGK

Rozbudowa Instytutu Sztuki Uniwersytetu Opolskiego

  • PAP    4 kwietnia 2011 - 14:01
Rozbudowa Instytutu Sztuki Uniwersytetu Opolskiego

Instytut Sztuki Uniwersytetu Opolskiego przejdzie gruntowny remont. Do budynku zostanie dobudowany nowy pawilon.
Prace o wartości prawie 7,7 mln zł rozpoczną się w lipcu, uczelnia otrzymała na ten cel 85 proc. dofinansowanie z funduszy europejskich.

„Projekt zakłada rewitalizację Instytutu Sztuki poprzez przebudowę istniejącego budynku oraz budowę dodatkowego, jednokondygnacyjnego obiektu dydaktycznego z przeznaczeniem na pracownię rzeźby monumentalnej” – powiedział rzecznik uczelni Marcin Miga.

Istniejący budynek Instytutu jest w kiepskim stanie technicznym. W ramach remontu zaplanowano położenie nowego dachu, wymianę stolarki okiennej i drzwi, tynków wewnętrznych oraz wykonanie elewacji z cegły klinkierowej.

„Od podstaw wybudowane będą nowe pracownie artystyczne, a te już istniejące zostaną rozbudowane, doposażone i przygotowane pod większe potrzeby Instytutu” – wyjaśnił rzecznik.

W gruntownie odnowionej siedzibie Instytutu znajdą się przestronne sale wykładowe – w tym multimedialne pracownie animacji, filmu i fotografii wyposażone w specjalistyczny sprzęt – oraz jedyna na Opolszczyźnie biblioteka specjalistyczna ze zbiorami z zakresu sztuki.

W budynku będą też nowe pracownie sitodruku i wielkoformatowego druku cyfrowego, oraz galeria prac wykonanych przez studentów. Całkowity koszt realizacji projektu wynosi prawie 7,7 mln zł.

Przyznana uczelni kwota dofinansowania to ponad 6,5 mln, co stanowi 85 proc. kosztów. Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa opolskiego na lata 2007-2013.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.