PARTNER PORTALU
  • BGK

Rozbudowa szkoły z RPO

  • gk24.pl    7 stycznia 2011 - 21:55

Jedyny Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Połczynie Zdroju, w ubiegłym roku zyskał pracownię. Jeszcze poważniejsze inwestycje czekają szkołę w obecnym i następnym roku.
Zaplanowano, że w 2012 roku szkoła zyska salę gimnastyczną i nowe skrzydło. Projekty już się tworzą. W pierwszej połowie minionego roku świdwińskie starostwo rozstrzygnęło przetargi na wykonanie projektów technicznych.

Pierwszy za ponad 58 tys. złotych wykonało Przedsiębiorstwo Projektowo-Budowlane "EKOBUD” z Dmosina drugi za ponad 71 tys. złotych zrobiło poznańskie Biuro Projektów Inżynierskich. Ten ostatni został jednak trochę zmodyfikowany.

– Poszło o planowany, zaokrąglony dach. Po konsultacjach z samorządami, które mają już u siebie budynki z takimi właśnie dachami, uznaliśmy, że bezpieczniej jest zastąpić go prostą konstrukcją. Jest mniejsze ryzyko naprężeń, rozszczelnienia konstrukcji i tym samym przecieków. Nie chcemy kłopotów – wyjaśnia Stefan Myca, dyrektor ZSP w Połczynie Zdroju.

Jeszcze w ubiegłym roku z marszałkiem województwa podpisana została umowa na dofinansowanie projektu pod nazwą "Budowa i wyposażenie budynku ZSP w Połczynie Zdroju z przeznaczeniem na zajęcia praktyczne szkolnictwa zawodowego”. Zakłada on właśnie dobudowę skrzydła szkoły. Kwota dofinansowania to prawie 2 mln złotych (z potrzebnych do zrealizowania inwestycji 3 mln). W budżecie już przyjętym przez radnych powiatowych zarezerwowane zostały brakujące pieniądze.

Jeszcze w styczniu ma zostać ogłoszony przetarg na wykonanie tego zadania. Zakończenie prac planowane jest na przyszły rok. W nowym skrzydle szkoły mieścić się będą pracownie do praktycznej nauki zawodu z nowoczesną bazą dydaktyczną, która umożliwi wprowadzenie ciekawszych i nowocześniejszych sposobów kształcenia. Do nowego skrzydła przeniesione będą zajęcia odbywające się obecnie w budynku przy ul. Świerczewskiego, w którym zawodu uczą się kucharze i w budynku przy ul. Piwnej, gdzie zawodu uczy się pozostała młodzież. Tym samym szkoła będzie miała wreszcie jedną, nowoczesną siedzibę.

Natomiast ogłoszenie przetargu na budowę sali gimnastycznej ma nastąpić najprawdopodobniej w marcu. W tym przypadku koszt inwestycji szacuje się na 5 mln złotych. Sala ma mieć zaplecze socjalne i dydaktyczne z siłownią oraz salą fitness. Budowa ma się zakończyć dopiero w przyszłym roku.

Już teraz uczniowie chętnie korzystają z powstałej w minionym roku pracowni architektury krajobrazu. Sala wyposażona została w profesjonalne stoły kreślarskie, ekran i projektor. Młodzież ma możliwość pracy z komputerami, wyposażonymi w programy "Wymarzony ogród” czy "Auto cad”, ułatwiające projektowanie krajobrazu. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.