PARTNER PORTALU
  • BGK

Rozbudzają ducha przedsiębiorczości

  • umwo.opole.pl    3 lutego 2011 - 12:39
Rozbudzają ducha przedsiębiorczości

Na Opolszczyźnie spotkali się partnerzy projektu YES (Strategia przedsiębiorczości dla młodzieży), realizowanego przez Biuro Inicjatyw Wspólnotowych w ramach Programu Interreg IV C.
W programie udział biorą przedstawiciele m.in. regionów z Finlandii, Słowacji, Francji, Irlandii, Estonii oraz województwa opolskiego.

Projekt YES rozpoczął się rok temu, potrwa do grudnia 2012 roku. Jego celem jest promocja ducha przedsiębiorczości wśród młodego pokolenia, zwiększenie liczby młodych przedsiębiorców, a przede wszystkim taka zmiana systemu edukacyjnego, która inspirowałaby młodych ludzi do sięgania po innowacje i dobre praktyki. O działaniach w tej sferze Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Opolu mówiła m.in. jego konsultant Hanna Franczak.

WOM prowadzi wspólnie z Fundacją Młodzieżowej Przedsiębiorczości i Narodowym Bankiem Polskim program adresowany do gimnazjalistów pod hasłem „Ekonomia na co dzień”. Z kolei w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki realizowany jest duży projekt „Wspomaganie procesu rozpoznania predyspozycji i zainteresowań zawodowych uczniów”. Bierze w nim udział 150 nauczycieli i szkolnych doradców oraz 2000 uczniów, którzy trakcie warsztatów, spotkań, nowatorskich zajęć mają rozpoznać swoje predyspozycje zawodowe, nabrać przekonania, że warto się kształcić i inwestować w swój rozwój.

- Realizujemy kilka dużych projektów, których cel jest wspólny: zachęcić młodych ludzi do aktywnego udziału w życiu gospodarczym – relacjonowała Hanna Franczak. Partnerzy projektu YES przy okazji wizyty na Opolszczyźnie spotkali się z wicemarszałkiem Romanem Kolkiem oraz zwiedzili gród rycerski w Byczynie, a także Opole i Izbicko.

Kolejne spotkanie partnerów projektu odbędzie się w Estonii.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.