PARTNER PORTALU
  • BGK

Rozpoczęcie roku szkolnego w Jarocinie

  • PAP    31 sierpnia 2012 - 10:09
Rozpoczęcie roku szkolnego w Jarocinie

Ogólnopolska inauguracja roku szkolnego 2012/2013 z udziałem minister edukacji Krystyny Szumilas odbędzie się w poniedziałek w Szkole Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Jarocinie.
Zaplanowano rozmowę internetową i lekcję online z pierwszą damą Anną Komorowską. Inauguracja odbywać się będzie pod znakiem wykorzystywania nowych technologii w edukacji. Miejsce uroczystości wybrano nieprzypadkowo. Władze Jarocina wyposażyły bowiem większość szkół gminy w komputery i stworzyły warunki do nauki z wykorzystaniem najnowszych technologii.

Czytaj też: Nowy rok szkolny - dyrektorzy pod coraz większą presją


W ramach ogólnopolskiej inauguracji zaplanowane zostały m.in. krótkie pokazy kilku lekcji prowadzonych z wykorzystaniem najnowszych technologii, np. uczniowie będą dzięki internetowi rozmawiać po angielsku z nauczycielem native speakerem, będą też przy użyciu komputerów komponować muzykę.

W programie uroczystości jest lekcja wychowania obywatelskiego, którą online poprowadzi pierwsza dama Anna Komorowska, zaprosi też ona młodzież na wirtualną wycieczkę po Belwederze oraz przekaże przesłanie do uczestników inauguracji. Przewidziano także dyskusję z udziałem minister edukacji, ekspertów, nauczycieli i rodziców o nowych technologiach we współczesnej edukacji.

Czytaj też: Dlaczego firmy zewnętrzne szkolą nauczycieli w ramach „Cyfrowej szkoły”?

Ogólnopolska inauguracja roku szkolnego połączona będzie z inauguracją kolejnego roku programu „Szkoła z klasą 2.0”.

Jednym z ważniejszych wyzwań stojących przed polską szkołą w roku szkolnym 2012/2013 będzie pilotaż rządowego programu „Cyfrowa szkoła”. Rozpoczął się on w marcu 2012 r. Uczestniczy w nim około 400 szkół podstawowych w całym kraju. Samorządy biorące udział w nim otrzymały wsparcie finansowe w wysokości 50 mln zł na wyposażenie szkół i uczniów w nowoczesne pomoce dydaktyczne, szkolenia nauczycieli, dyrektorów i koordynatorów tego projektu.

<!-- pagebreak //-->

REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • Udo, 2012-09-01 10:32:01

    Nie ma dzisiaj rozpoczęcia...Nie ma...To nie moje!
  • Keson, 2012-08-31 21:42:42

    no właśnie... znów rozpoczęcie... nigdy tego nie lubiliśmy prawda?