PARTNER PORTALU
  • BGK

Rozpoczęły się ferie zimowe w Mazowieckiem

  • PAP    1 lutego 2010 - 13:05

108 tys. dzieci wyjedzie w tym roku na ferie z województwa mazowieckiego.
W poniedziałek w województwie mazowieckim, podobnie jak w trzech innych, rozpoczęły się ferie zimowe. Według kuratorium oświaty, co najmniej 108 tys. dzieci z Mazowsza wyjedzie w tym czasie poza miejsce zamieszkania.

Nad bezpieczeństwem podróży dzieci mają czuwać policjanci i inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego.
Sprawdzana ma być trzeźwość kierowców, stan techniczny i wyposażenie pojazdów oraz przestrzeganie przepisów dotyczących przewozu dzieci. Kontrolowana będzie też prędkość jazdy.

W Warszawie stały punkt kontroli autobusów wycieczkowych funkcjonuje na parkingu przy Torwarze w godzinach 5.30 - 9.30. W innym czasie kontrole autobusów będzie przeprowadzać zmotoryzowany patrol policji.

Autobus można poddać kontroli wcześniej, bez uczestników wycieczki. Kierowca otrzyma wówczas protokół, który będzie mógł przedstawić organizatorowi wyjazdu. Wniosek o przeprowadzenie kontroli przez WITD najlepiej składać z dwu-, trzydniowym wyprzedzeniem, pod numerem telefonu (022) 831 60 82.

Interwencje związane ze stanem sanitarnym placówek, w których odpoczywać będą dzieci na terenie Mazowsza można zgłaszać w Sanepidzie w Warszawie. Do dyspozycji rodziców pozostają też powiatowe stacje sanitarno-epidemiologiczne. Ich adresy dostępne są na stronie internetowej www.wsse.waw.pl.

Legalność i warunki wypoczynku, a także kwalifikacje kadry pedagogicznej nadzoruje Mazowieckie Kuratorium Oświaty. Wykaz placówek zgłoszonych do zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży znajduje się na jego stronie internetowej: www.kuratorium.waw.pl.

Obiekty wypoczynkowe powinny posiadać pozytywną opinię inspektora sanitarnego. Jej potwierdzeniem jest wpis do karty kwalifikacyjnej obiektu, której posiadanie jest obowiązkiem każdego organizatora wypoczynku.

Wątpliwości dotyczące kwalifikacji pedagogicznych opiekunów dzieci rodzice mogą zgłaszać w Mazowieckim Kuratorium Oświaty pod numerem tel.: (022) 551 24 27.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.