PARTNER PORTALU
  • BGK

Rozporządzenie o organizacji roku szkolnego w publicznych szkołach i placówkach artystycznych

  • MIW    29 listopada 2017 - 19:36
Rozporządzenie o organizacji roku szkolnego w publicznych szkołach i placówkach artystycznych
Rozporządzenie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego określa organizację roku szkolnego w publicznych szkołach i placówkach artystycznych. (fot. mat. MKiDN)

W Dzienniku Ustaw opublikowane zostało rozporządzenie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w sprawie organizacji roku szkolnego w publicznych szkołach i placówkach artystycznych. Dokument ten reguluje m.in. organizację tygodnia nauki i możliwość wprowadzania dodatkowych dni wolnych od nauki.
Rozporządzenie określa, że w publicznych szkołach i placówkach artystycznych zajęcia rozpoczynają się w pierwszym powszednim dniu września, a kończą w najbliższy piątek po 20 czerwca. Jeżeli pierwszy dzień września wypada w piątek albo sobotę, zajęcia rozpoczynają się w najbliższy poniedziałek po 1 września.

Dokument wprowadza też kilka wyjątków od tej reguły. I tak w klasach programowo najwyższych ogólnokształcących szkół muzycznych I stopnia zajęcia kończą się w środę bezpośrednio poprzedzającą zakończenie rocznych zajęć dydaktyczno-wychowawczych; w klasach programowo najwyższych ogólnokształcących szkół muzycznych II stopnia, liceów sztuk plastycznych, ogólnokształcących szkół baletowych, szkół muzycznych II stopnia, szkół sztuki tańca i szkół sztuki cyrkowej zajęcia kończą się na 7 dni przed rozpoczęciem egzaminów dyplomowych (z tym, że po przeprowadzeniu klasyfikacji końcowej mogą być organizowane zajęcia z przedmiotów wchodzących w zakres egzaminu dyplomowego), zaś w szkołach policealnych zajęcia kończą się w terminie umożliwiającym przeprowadzenie egzaminów dyplomowych.

Zgodnie z rozporządzeniem w szkołach tego typu zajęcia - w zależności od warunków pracy szkoły - mogą być realizowane przez pięć albo sześć dni w tygodniu, a decyzję o organizacji tygodnia pracy podejmuje dyrektor szkoły po zasięgnięciu opinii rady szkoły i rady pedagogicznej.

Całe rozporządzenie publikujemy w dziale „multimedia”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


Multimedia

×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.