PARTNER PORTALU
  • BGK

Rozrośnie się kampus w Tarnowie

  • JL    18 stycznia 2010 - 09:16

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie dostanie 35 mln złotych na rozbudowę kampusu w ramach tworzenia Akademii Tarnowskiej.
Rozbudowa kampusu zakłada powstanie do 15 grudnia 2011 roku kompleksu budynków Instytutu Ochrony Zdrowia. Składać się on będzie z hali sportowej, zespołu sportowo-rekreacyjnego, pływalni oraz z budynku dydaktycznego ze specjalistycznymi salami dla kierunków: pielęgniarstwo, wychowanie fizyczne i fizjoterapia.

Umowę o dotacji podpisali wicemarszałek województwa małopolskiego Roman Ciepiela i rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie Stanisław Komornicki.

Kampus rozbudowywany dla potrzeb tworzenia Akademii Tarnowskiej. Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego realizowany jest w ramach osi priorytetowej warunki dla rozwoju społeczeństwa opartego na wiedzy „Małopolskiego regionalnego programu operacyjnego na lata 2007-2013”.

Docelowo oprócz obiektów dydaktycznych, sportowych i socjalnych uczelnia otrzyma specjalistyczny sprzęt, aparaturę do badań oraz książki i i czasopisma naukowe. Nie będzie też musiała już wynajmować sal dydaktycznych i laboratoryjnych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.