Rozwija się wolontariat w mniejszych miejscowościach

  • GK/mat. prasowe
  • 23-11-2011
  • drukuj
Podsumowano działania edukacyjne Ministerstwa Skarbu Państwa w latach 2008 – 2011.
Rozwija się wolontariat w mniejszych miejscowościach
Wśród przeprowadzonych programów znalazł się projekt „Własność = jasność”, realizowany przez Fundację Rozwoju Wolontariatu.

Projekt ma na celu rozpowszechnianie wśród społeczności lokalnej wiedzy na temat własności prywatnej, prywatyzacji i akcjonariatu obywatelskiego. W ramach tegorocznej edycji projektu 150 studentów – uczestników programu „PROJEKTOR – wolontariat studencki” przeprowadziło 85 autorskich warsztatów edukacyjnych dla uczniów z 54 szkół w małych miejscowościach i wsiach na terenie całej Polski.

„Z roku na rok obserwujemy coraz większe zainteresowanie projektem realizowanym przez naszych studentów-wolontariuszy na terenie całego kraju. Okazuje się, że tematyka prywatyzacji i własności prywatnej jest ważna nawet dla stosunkowo małych dzieci i młodzieży, a tegoroczna rekordowa liczba uczestników – ponad 2500 osób – najlepiej o tym świadczy.”– mówi Zdzisław Hofman, prezes Fundacji Rozwoju Wolontariatu.

Kilkudniowe szkolenia przygotowały wolontariuszy PROJEKTORA do zdobycia fachowej wiedzy w zakresie szeroko pojętej własności prywatnej, prywatyzacji i akcjonariatu obywatelskiego. Doświadczenia i tematyka poruszana podczas szkoleń pozwoliły wolontariuszom stworzyć ich autorskie warsztaty edukacyjne, które przeprowadzili w małych miejscowościach i wsiach.

Uczniowie, nauczyciele, dyrektorzy szkół i inni mogli poznać podstawowe definicje oraz reguły dotyczące prywatyzacji w Polsce a wiedza została przekazana w sposób przystępny i przyjazny dla dzieci w wieku szkolnym.

Za swoją pracę i zaangażowanie aż 19 wolontariuszy otrzymało nagrody rzeczowe oraz oficjalne zaproszenie do odbycia praktyk w Ministerstwie Skarbu Państwa. Wyróżnienia przyznano w pięciu kategoriach: innowacyjne podejście do zajęć edukacyjnych, promocja projektu wśród mediów i społeczności lokalnej, włączenie społeczności lokalnej, największa liczba zrealizowanych projektów.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE