PARTNER PORTALU
  • BGK

Rozwiną inżynierię lądową w Małopolsce

  • JK/malopolskie.pl    28 czerwca 2011 - 15:36
Rozwiną inżynierię lądową w Małopolsce

Województwo małopolskie, Politechnika Krakowska i firma EKKOM sp. z o.o. będą ze sobą ściśle współpracować w zakresie inżynierii lądowej.
Umowę o powołaniu Naukowo-Przemysłowego Konsorcjum Inżynierii Lądowej podpisali marszałek Marek Sowa, rektor Politechniki Krakowskiej prof. dr hab. inż. Kazimierz Furtak oraz prezes EKKOM sp. z o.o. dr inż. Janusz Bohatkiewicz.

- Samorząd województwa stawia na budowanie mostów pomiędzy uczelniami, a partnerami prywatnymi - powiedział marszałek Sowa o udziale województwa w Konsorcjum. Zaznaczył, że zainicjowana trójstronna współpraca ma pomóc we wdrażaniu nowych technologii i myśli technicznej w inżynierii lądowej oraz być platformą wymiany informacji i doświadczeń.

Czytaj też: Jest strategia współpracy Śląska i Małopolski

Rektor Politechniki Krakowskiej prof. Kazimierz Furtak podkreślał, że współpraca w ramach Konsorcjum z tak silnymi parterami jak Województwo Małopolskie oraz firma EKKOM sp. z o.o. uporządkuje dotychczas podejmowane wspólnie działania z zakresu inżynierii lądowej.

O wspólnych inicjatywach z Politechniką Krakowską oraz Województwem Małopolskim mówił także prezes firmy EKKOM sp. z o.o. dr inż. Janusz Bohatkiewicz. - To dla nas duże wyróżnienie i szansa żeby wspomóc działania regionalne w zakresie ochrony środowiska, czy budownictwa drogowego - powiedział o uczestnictwie w Konsorcjum firmy EKKOM.

Z kolei wicemarszałek Roman Ciepiela podkreślał znaczenie wsparcia naukowego i praktycznego, jakie wniosą prace Konsorcjum, w inicjatywy z zakresu drogownictwa podejmowane przez samorząd województwa w skali całego kraju.

Współpraca w ramach Konsorcjum ma zapewnić konkretne rozwiązania służące rozwojowi inżynierii lądowej oraz zapewnić optymalny przepływ informacji, wiedzy i know-how między środowiskiem naukowym, przedsiębiorcami oraz administracją samorządową i rządową. Wyniki prac, które zostaną opracowane mają w istotny sposób poprawić infrastrukturę drogową na terenie Małopolski.

Do Konsorcjum będą mogli przyłączać się nowi partnerzy: krajowe i zagraniczne szkoły wyższe czy jednostki badawczo-rozwojowe, samorządy i jednostki administracji rządowej, organizacje techniczne, stowarzyszenia przedsiębiorców i instytucje otoczenia biznesu. Z prac Konsorcjum będą mogły korzystać samorządy, administracja rządowa oraz przedsiębiorcy związani z inżynierią lądową.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.