Rozwiną turystykę z unijną pomocą

  • JK/mazovia.pl
  • 07-06-2011
  • drukuj
Trwają ostatnie przetargi na nadzór i wykonawców drugiego etapu projektu "Zdarzyło się kiedyś nad wodą. Trasa turystyczna w radomskim skansenie".
Rozwiną turystykę z unijną pomocą

Utworzenie nowej trasy turystycznej w Muzeum Wsi Radomskiej to projekt kluczowy, który decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego otrzymał 10 203 787 zł unijnego dofinansowania. Łączna wartość projektu to 24 894 538,43 zł. W ramach realizowanej inwestycji w Muzeum Wsi Radomskiej powstanie dziesięć obiektów, w tym osiem zabytkowych. Są to dwa młyny wodne przy stawach, zrekonstruowana dziewiętnastowieczna zagroda z Solca: chałupa, obora, stodoła, spichlerz i brama wjazdowa, trak z Molend, a także dwa młyny - z Zofiówki, napędzany turbiną oraz z Zajączkowa - na koło wodne.

Czytaj też: Wkrótce otwarcie planetarium w Koperniku

W najbliższych planach placówki jest m.in. budowa amfiteatru na ponad 300 miejsc siedzących i pracowni konserwatorskiej, która stanowić będzie zaplecze techniczne dla konserwowanych i translokowanych zabytków, pozwoli także wyeksponować zabytkowe obiekty przechowywane do tej pory w magazynach.

Zwiedzać można już nową wystawę pt. „Święty Franciszek Puszczy Kozienickiej. Życie i twórczość Stefana Śliżyńskiego". Dostępna jest także trasa ścieżki przyrodniczej.

Zadanie pod nazwą „Zdarzyło się kiedyś nad wodą - trasa turystyczna w radomskim skansenie" otrzyma dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu VI „Wykorzystanie walorów naturalnych i kulturowych dla rozwoju turystyki i rekreacji" Działania 6.2. „Turystyka" Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE