RPO dla nauki

Województwo Świętokrzyskie podpisało z Politechniką Świętokrzyską umowę o realizacji czterech projektów rozwojowych.
RPO dla nauki
Umowa przewiduje dofinansowanie czterech projektów w ramach działania 2.1 „Rozwój innowacji oraz wspieranie działalności dydaktycznej i badawczej szkół wyższych oraz placówek sektora „badania i rozwój”” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007 – 2013.

Umowa dotyczyć będzie projektów: ,,TESTLAB  – zakup wyposażenia laboratorium badań nieniszczących i makroskopowych szansą na zwiększenie innowacyjności naukowo badawczej Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach”, „OPTILAB – zakup wyposażenia laboratorium mikroskopii optycznej szansą na zwiększenie innowacyjności naukowo badawczej Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach, „FOUNDLAB – zakup wyposażenia laboratorium odlewnictwa szansą na zwiększenie innowacyjności naukowo badawczej Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach, „FINLAB – zakup wyposażenia laboratorium obróbek wykończeniowych szansą na zwiększenie innowacyjności naukowo badawczej Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach.

Podstawowym celem projektów jest wzmocnienie potencjału badawczego  Politechniki Świętokrzyskiej poprzez wyposażenie laboratoriów badawczych, a tym samym podniesienie możliwości współpracy z małymi i średnimi przedsiębiorstwami w zakresie badań i rozwoju na terenie Miasta Kielce i Regionu Świętokrzyskiego, jak również polepszenie warunków nauki i zwiększenie możliwości dydaktycznych.

Wartość całkowita realizowanych projektów wynosi: 1 569 620,00 zł. Łączna kwota dofinansowania to 1 334 177,00 zł. Wkład własny Politechniki to 235 443,00 zł.  
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Cale 1,5 mln zl na nauke w wojewodztwie ? To szalone wydatki, mniej wiecej tyle, ile rocznie wydaje 1 naukowiec na zachodzie.

autoidea, 2010-12-30 21:20:12 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE