PARTNER PORTALU
  • BGK

Rudzkie przedszkola czekają na dzieci

  • AT    9 marca 2012 - 16:59
Rudzkie przedszkola czekają na dzieci

W marcu we wszystkich miejskich przedszkolach rozpoczęła się rekrutacja na nowy rok szkolny 2012/2013. Potrwa do końca marca i obejmuje dzieci od 3. do 6. roku życia. W Rudzie Ślaskiej na dzieci czeka 4 080 miejsc.
Karty zapisu oraz pozostałe potrzebne dokumenty dostępne są w każdym z przedszkoli. Podczas przeprowadzanej rekrutacji nie obowiązuje rejonizacja.

Do przedszkoli w pierwszej kolejności przyjmowane są dzieci w wieku 6 lat odbywające roczne przygotowanie przedszkolne oraz dzieci pięcioletnie korzystające z prawa do rocznego przygotowania przedszkolnego. W następnej kolejności przyjmowane są dzieci rodziców samotnie je wychowujących. Ponadto o przyjęciu mogą decydować inne kryteria stosowane przez każde przedszkole z osobna.

O tym, że warto skorzystać z oferty przygotowanej przez miejskie przedszkola, świadczyć może bogaty wachlarz zajęć dodatkowych prowadzonych przez te placówki. W 24 przedszkolach najmłodsi mogą liczyć na pomoc logopedy, a w 13 na pomoc psychologa. Gimnastyka korekcyjna prowadzona jest w 12 placówkach, natomiast nauka języka angielskiego możliwa jest w 11 miejskich przedszkolach.

- Przedszkola przygotowując ofertę zajęć dodatkowych, kierują się także opiniami rodziców. To również z myślą o nich zdecydowaliśmy się w czerwcu ubiegłego roku zmienić sposób naliczania opłat za pobyt dziecka w przedszkolu. Mamy jedne z niższych w województwie - wyjaśnia Anna Krzysteczko, zastępca prezydenta Rudy Śląskiej (zabierz głos/oceń prezydenta).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.