PARTNER PORTALU
  • BGK

Rusza akcja promująca Łódź jako miasto akademickie

  • PAP    6 września 2012 - 12:49
Rusza akcja promująca Łódź jako miasto akademickie

Ponad 200 szkół ponadgimnazjalnych w miastach regionu łódzkiego, a także w największych miastach Polski odwiedzą wolontariusze w ramach akcji promującej Łódź jako miasto akademickie.
Do maturzystów trafi ok. 20 tys. przewodników po akademickiej Łodzi. Akcja „Wybieram Swoją Przyszłość – Łódź Akademicka”, której pomysłodawcą jest Stowarzyszenie Inicjatyw Studenckich, rozpoczęła się w Łodzi. Później prowadzona będzie na terenie ponad 30 miast regionu oraz w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku i Katowicach.

Do końca października 40 wolontariuszy stowarzyszenia ma odwiedzić ponad 200 szkół ponadgimnazjalnych. Chcą się w nich spotkać z ok. 20 tys. uczniów klas trzecich, którym wręczą bezpłatny 90-stronnicowy przewodnik prezentujący m.in. ofertę edukacyjną pięciu łódzkich uczelni publicznych: Uniwersytetu Łódzkiego, Politechniki Łódzkiej, Uniwersytetu Medycznego, Akademii Sztuk Pięknych i Akademii Muzycznej.

Inicjatorzy akcji chcą w ten sposób ściągnąć maturzystów na studia do Łodzi.

„Łódzkie uczelnie to jeden z wielu atutów tego miasta. Dla jednego kandydata korzystne będzie to, że Łódź jest tańsza do zamieszkania, dla innego, że w Łodzi ma siedziby coraz więcej firm, a miasto staje się bardziej kolorowe” – podkreśla prezes stowarzyszenia Bartosz Gajewski.

W części katalogu poświęconej uczelniom maturzyści będą mogli dowiedzieć się o wydziałach, kierunkach studiów czy specjalnościach, a także o perspektywach zawodowych po ich ukończeniu. Uzupełnieniem oferty edukacyjnej są informacje o Łodzi, z których można się dowiedzieć o rozwoju miasta, inwestorach zagranicznych, stażach, praktykach oraz miejscach pracy.

Tegoroczna akcja prowadzona jest pod patronatem ministra nauki i szkolnictwa wyższego, prezydent Łodzi oraz rektorów łódzkich uczelni publicznych.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: