PARTNER PORTALU
  • BGK

Rusza edycja konkursu „Mam 6 lat”

  • GK    24 października 2013 - 12:21
Rusza edycja konkursu „Mam 6 lat”

Minister Edukacji Narodowej zaprasza do udziału w III edycji konkursu „Mam 6 lat”. Konkurs skierowany jest do rad rodziców przedszkoli i szkół oraz uczniów urodzonych w latach 2005, 2006 lub 2007, którzy rozpoczęli naukę w wieku 6 lat.
Celem III edycji konkursu jest promowanie i upowszechnienie najciekawszych inicjatyw podejmowanych w celu zapewnienia dzieciom sześcioletnim przyjaznej adaptacji do edukacji szkolnej oraz promowanie aktywnego stylu życia, bezpieczeństwa i zdrowia wśród najmłodszych.

 Czytaj też: Minister apeluje: 6-latki mają mieć w szkole jak w przedszkolu...

W III edycji przewidziano trzy kategorie konkursowe. Jedną z nich jest kategoria Rada Rodziców Przedszkola.
„Przyjazne przejście z przedszkola do szkoły - jak moje przedszkole współpracuje ze szkołą, aby przejście z przedszkola do szkoły było łagodne i przyjazne - możliwe formy literackie lub multimedialne" - informuje resort edukacji.

Z kolei kategoria Rada Rodziców Szkoły uwzględniać ma to jak szkoła przygotowała się na przyjęcie sześciolatków do I klasy z uwzględnieniem zajęć ruchowych dla dzieci, a także aktywnego stylu życia, bezpieczeństwa i zdrowia oraz możliwe formy literackie lub multimedialne.
Kategoria Uczeń dotyczy uczniów klas I-III szkół podstawowych, którzy rozpoczęli naukę w wieku 6 lat.

Chodzi o prace prezentujące umiejętności jakie sześciolatek zdobył w I klasie z uwzględnieniem zajęć ruchowych dla dzieci, a także aktywnego stylu życia, bezpieczeństwa i zdrowia oraz możliwe formy multimedialne, plastyczne lub literackie (krótki list, prosty tekst, wiersz).

Prace oceniane będą w dwóch etapach - regionalnym i krajowym. Najlepsze prace na poziomie regionalnym wybiorą kuratorzy oświaty, a na poziomie krajowym kapituła powołana przez ministra edukacji narodowej.

W ramach konkursu minister przyzna też wyróżnienia „Samorząd na 6" tym samorządom, które prowadzą na swoim terenie szkoły z największym odsetkiem sześciolatków rozpoczynających we wrześniu 2013 r. naukę w pierwszej klasie.

Aby wziąć udział w konkursie, należy nadesłać pracę konkursową oraz arkusz zgłoszeniowy w terminie do 21 lutego 2014 r. na adres właściwego kuratorium oświaty. Ocena prac na poziomie ogólnopolskim zakończy się 30 kwietnia 2014 r.

Regulamin III edycji konkursu

Arkusz zgłoszeniowy III edycji konkursu - informacja o tym, gdzie należy wysłać arkusz wraz z pracą konkursową znajduje się na stronie właściwego kuratorium oświaty.

Terminarz III edycji konkursu „Mam 6 lat":

22 października 2013 r. - otwarcie konkursu na poziomie regionalnym

do 21 lutego 2014 r. - termin końcowy wpływania prac na poziomie regionalnym

do 14 marca 2014 r. - ocena prac na poziomie regionalnym oraz wyłonienie laureatów etapu regionalnego podczas Wojewódzkich Gal Konkursu

do 30 kwietnia 2014 r. - wybór najlepszych prac na poziomie ogólnopolskim

maj 2014 r. - uroczysta Ogólnopolska Gala Konkursu (Warszawa).

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.