PARTNER PORTALU
  • BGK

Rusza Małopolska Szkoła Gościnności

  • PAP    28 września 2010 - 11:38

Małopolska Szkoła Gościnności, kształcąca profesjonalną kadrę obsługi ruchu turystycznego, rozpoczyna się dziś w Myślenicach. Według władz województwa, to pierwsza taka inicjatywa edukacyjna w Polsce.
Jak poinformowało biuro prasowe małopolskiego urzędu marszałkowskiego, pomysł utworzenia Małopolskiej Akademii Gościnności to odpowiedź władz regionu na potrzebę kształcenia pracowników do obsługi ruchu turystycznego.

Zainteresowani nauką w szkole będą mogli zdobyć tytuł technika z zakresu głównych obszarów branży turystycznej oraz podjąć kształcenie zawodowe w stopniu policealnym.

Absolwent szkoły uzyska kwalifikacje menadżera turystyki. Będzie posiadał pełne kwalifikację do pracy w różnych obszarach turystyki. Uczniowie sami będą mogli decydować o wyborze wiodącego profilu nauczania np. organizacja ruchu turystycznego, gastronomia czy hotelarstwo.

Nauka w szkole oprócz standardowych i obligatoryjnych elementów edukacyjnych będzie wzbogacona o szereg fakultatywnych zajęć, np. winiarstwa czy degustacji serów. Uczniowie będą mogli uczyć się języków obcych, takich jak m.in.: angielski, niemiecki, francuski, węgierski czy arabski. Ponadto w programie znajdą się przedmioty dotyczące wielokulturowości w turystyce, stosunki międzynarodowe i savoir-vivre.

Profil placówki wzorowany jest na funkcjonującej w austriackim Innsbrucku szkole „Villa Blanka”. Program kształcenia szkoły w Myślenicach będzie zbliżony do prowadzonego w Innsbrucku, uwzględniać będzie także potrzeby w zakresie turystyki województwa małopolskiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: