PARTNER PORTALU
  • BGK

Rusza program stypendialny dla uczniów w Boliwii, Zambii i na Filipinach

  • PAP/AT    24 stycznia 2018 - 08:57
Rusza program stypendialny dla uczniów w Boliwii, Zambii i na Filipinach
Fundacja chce wesprzeć edukację uczniów w Boliwii, Zambii i na Filipinach (fot.pixabay.com)

Fundacji im. Heleny Kmieć rozpoczyna program stypendialny dla najbardziej potrzebujących uczniów na terenie misji.
  • W rok po śmierci Heleny Kmieć - polskiej wolontariuszki zamordowanej w Boliwii - fundacja jej imienia rozpoczyna program stypendialny dla najbardziej potrzebujących dzieci na terenie misji.
  • Na początek chce wesprzeć edukację uczniów w Boliwii, Zambii i na Filipinach.
  • Poza programem stypendialnym Fundacja za jeden z głównych celów stawia sobie promowanie sylwetki, charyzmatu i działalności Heleny Kmieć.

"Chcemy zapewnić tym dzieciom środki niezbędne do tego, by mogły chodzić do szkoły i wesprzeć je poprzez zakup najpotrzebniejszych artykułów i sprzętów" - powiedziała Marta Trawińska z Fundacji im. Heleny Kmieć.

W miejscowości Cochabamba w Boliwii, w której zginęła Helena Kmieć, fundacja wesprze edukację młodej dziewczyny, którą opiekują się siostry Służebniczki Dębickie, poprzez zebranie dla niej środków na czesne; w Zambii będzie pomagać w tworzeniu na jednej z tamtejszych wysp szkoły dla ok. 80 dzieci, a na Filipinach wesprze dzieci ze slumsów Manili pozostające pod opieką organizacji "Puso sa Puso" ("Serce dla Serca").

W środę w 1. rocznicę śmierci zamordowanej wolontariuszki, o godz. 18.00 w parafii św. Barbary w Libiążu w Małopolsce odprawiona zostanie msza w intencji Heleny Kmieć, której przewodniczył będzie biskup Jan Zając. Poprzedzi ją modlitwa przy grobie wolontariuszki na pobliskim cmentarzu. W Warszawie o g. 18.30 w kościele św. Anny odbędzie się natomiast msza, po której będzie można wysłuchać opowieści o Helenie oraz zainaugurowany zostanie program stypendialny Fundacji. Chętni mogą wesprzeć ten program, podobnie jak samą fundację, wpłacając dobrowolne kwoty na konto wskazane na stronie internetowej www.helenakmiec.pl.

Poza programem stypendialnym Fundacja za jeden z głównych celów stawia sobie promowanie sylwetki, charyzmatu i działalności Heleny Kmieć, tworząc m.in. poświęconą jej stronę internetową poświęconą (www.helenakmiec.pl). Znaleźć na niej można interaktywną bazę zdjęć, filmów i utworów związanych z Heleną. "Zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy mają takie materiały. Mamy ich już trochę, ale zależy nam na kolejnych. Zbieramy także informacje o odprawianych w różnych częściach świata i Polsce, mszach św. i czuwaniach w intencji Heleny, które następnie publikujemy w interaktywnej mapie modlitwy na naszej stronie internetowej" - powiedziała Marta Trawińska.

Fundacja im. Heleny Kmieć została powołana we wrześniu 2017 r, przy współpracy z Polską Prowincją Salwatorianów, rodziny zmarłej, jej przyjaciółmi i ludźmi dobrej woli. Za swoją główną misję fundacja postawiła sobie wszechstronne wspieranie placówek misyjnych w opiece nad dziećmi i młodzieżą w krajach, które zmagają się z problemami takimi jak bieda, bezdomność, choroby czy brak edukacji. "Ściśle współpracujemy z organizacjami w różnych krajach misyjnych, aby na bieżąco odpowiadać na potrzeby dzieci i młodzieży tam żyjących jednocześnie starając się pomagać w mądry sposób, to znaczy taki, który da im możliwość samorozwoju i wyjścia z biedy. Chcemy dalej kontynuować to dobro, które Helenka rozpoczęła " - zaznaczyła Trawińska.×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.