PARTNER PORTALU
  • BGK

Rusza program "Uśmiechnięty tornister"

  • Suwalki24.pl    9 sierpnia 2013 - 11:59
Rusza program "Uśmiechnięty tornister"

Caritas Polska organizuje już po raz piaty akcję „Tornister pełen Uśmiechów", której celem jest zbieranie funduszy na zakup i wyposażenie wyprawek szkolnych dla najbardziej potrzebujących dzieci i młodzieży.
W tym roku akcje rozpocznie się  w niedzielę, 11 sierpnia i potrwa do 25 sierpnia. Będzie polegała przede wszystkim na ogólnopolskiej zbiórce SMS-ów, dzięki którym zakupione zostaną tornistry, które  następnie zostaną  wypełnione przez ludzi dobrej woli przyborami i artykułami szkolnymi, takimi jak bloki, zeszyty, kredki, farby, piórniki i inne przybory potrzebne dzieciom w szkole.

Tornistry zostaną rozprowadzone w poszczególnych parafiach, do których chętne osoby mogą zgłaszać swój udział w akcji. Puste tornistry zostaną rozdane 15 sierpnia w święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, zaś wypełnione powinny wrócić do parafii do 23 sierpnia 2013.

Caritas zachęca, by włączyć się do akcji, która pomoże dzieciom z najbiedniejszych rodzin radośnie rozpocząć rok szkolny. Jak alarmuje UNICEF, ponad milion polskich dzieci nie ma dostępu do podstawowych dóbr, niezbędnych do prawidłowego rozwoju

Akcję można wesprzeć bardzo prosto. Wystarczy wysłać sms z hasłem POMAGAM pod nr 72052, koszt 2,46 zł z vat. Można to także zrobić poprzez wpłatę na konto Caritas z dopiskiem „Tornister pełen uśmiechów", które znajduje się na stronie www.caritas.pl

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.