PARTNER PORTALU
  • BGK

Rusza Uniwersytet Trzeciego Wieku w Lutomi

  • GK/gmina.swidnica.pl    30 stycznia 2012 - 09:52
Rusza Uniwersytet Trzeciego Wieku w Lutomi

30 stycznia 2012 r. o godz. 16.00 w bibliotece w Lutomi Górnej odbędzie się uroczysta inauguracja Lutomskiego Uniwersytetu Trzeciego.
Pierwszy wykład poprowadzi dr Norbert Wójtowicz z IPN, pt. „Masoneria – fakty i mity”. Kolejne zajęcia będą odbywały się raz w miesiącu, na które zaproszono m.in. dietetyka, ratownika medycznego, zielarza, przewodnika sudeckiego, instruktora nordic walking.

Przewidziane są także zajęcia usprawniające i wzmacniające kręgosłup, wyjazdy do teatru, kina, opery oraz do najciekawszych dolnośląskich atrakcji turystycznych. Dla dzieci i młodzieży zorganizowane zostaną dodatkowe zajęcia z języka niemieckiego oraz capoeiry (brazylijskiej sztuki walki).

– Wraz z nowym rokiem zamierzamy złożyć wnioski do 2 programów operacyjnych (PO Kapitał Ludzki i PO Fundusz Inicjatyw Obywatelskich), ponieważ dążymy do tego, by Lutomianom żyło się lepiej – podkreślają Renata Madziara – prezes Koła Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich w Lutomi Górnej oraz Krzysztof Madziara – prezes Stowarzyszenia dla Lutomi Górnej „W cieniu Wielkiej Sowy”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.