PARTNER PORTALU
  • BGK

Ruszają wyjątkowe studia dla samorządowców. Pierwsze w Polsce

  • bad    15 września 2014 - 15:10
Ruszają wyjątkowe studia dla samorządowców. Pierwsze w Polsce

Trwa nabór na pierwsze studia w Polsce z zakresu energetyki, ekologii i finansowania projektów komunalnych. Z potencjalnymi kandydatami z powiatów legionowskiego i nowodworskiego spotkał się wicemarszałek Wiesław Raboszuk.
Ideą projektu jest dostarczenie studentom wiedzy z zakresu efektywności energetycznej w jednostkach samorządu terytorialnego, jak również pozyskanie oraz rozwinięcie wiedzy z zakresu energii pozyskiwanej ze źródeł konwencjonalnych i odnawialnych.

Czytaj też: Nowe obszary działań w projekcie dot. efektywności energetycznej

Mazowiecka Agencja Energetyczna, działająca na mazowieckim rynku już od 5 lat, wspiera wykorzystanie odnawialnych źródeł energii oraz wdrażanie rozwiązań racjonalizujących użytkowanie energii. W tym roku po raz pierwszy, we współpracy z Wyższą Szkołą Ekologii i Zarządzania w Warszawie oraz przy dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, organizuje dla mazowieckich samorządowców studia podyplomowe.

Czytaj też: Śląskie: ponad 13,5 mln zł na studia i badania dla doktorantów

- MAE potrzebuje efektywnego partnera, którego będzie mogła wykształcić poprzez planowane studia, a udział słuchaczy w projekcie oraz zdobyte kompetencje pozwolą rozwijać zarządzanie energią na Mazowszu - podkreślił wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

Są to pierwsze tego typu studia w Polsce, skierowane do grupy 150 urzędników samorządu terytorialnego Mazowsza, pragnących zdobyć nową wiedzę z zakresu energetyki, ekologii i finansowania projektów komunalnych. Program zapewnia zdobycie kwalifikacji pozwalających absolwentom na sprawne i profesjonalne wypełnianie zadań Samorządowego Menedżera Energii, a także wsparcie i inicjowanie lokalnych projektów z zakresu energetyki.

Samorządowy Menedżer Energii dedykowany jest głównie: urzędnikom samorządu terytorialnego, pracownikom lub kandydatom na pracowników urzędów gmin, powiatów lub urzędów szczebla regionalnego z województwa mazowieckiego oraz jednostek organizacyjnych samorządu terytorialnego województwa mazowieckiego, a także przedsiębiorstw komunalnych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.