PARTNER PORTALU
  • BGK

Ruszy elektroniczny nabór do legnickich szkół ponadgimnazjalnych

  • legniczanin.pl    11 marca 2013 - 11:51
Ruszy elektroniczny nabór do legnickich szkół ponadgimnazjalnych

Tegoroczny nabór do pierwszych klas szkół ponadgimnazjalnych w Legnicy będzie przeprowadzany po raz kolejny w formie elektronicznej, przy wykorzystaniu systemu Nabór Optivum.
Do 25 marca 2013 r. legnickie szkoły ponadgimnazjalne wprowadzą do systemu ofertę edukacyjną zawierającą szczegółowe informacje o oddziałach, dotyczące ilości miejsc, nauczanych języków obcych, przedmiotów i profilów zawodowych czy przedmiotów na poziomie rozszerzonym.

Korzystając ze strony internetowej, gimnazjaliści będą mogli także zapoznać się z regulaminami rekrutacji do poszczególnych oddziałów we wszystkich typach szkół. Uruchomienie strony internetowej ( https://dolnoslaskie.edu.com.pl dla kandydatów do szkół ponadgimnazjalnych nastąpi 28 marca 2013 r.

Uczniowie klas trzecich legnickich gimnazjów zostaną zalogowani w systemie przez szkoły, do których uczęszczają. Gimnazja wprowadzą do bazy danych wszystkie informacje o kandydatach. Po zarejestrowaniu przekażą absolwentom identyfikatory i hasła uprawniające do korzystania z internetowych stron systemu naboru.

Kandydaci, których nie rejestrują gimnazja, uczestniczyć mogą w tej formie naboru indywidualnie przez internet. Po wejściu na stronę internetową zakładają konto i otrzymują swój login oraz hasło. Postępują według procedury „5 kroków" określonych w załączniku nr 1 do Informatora.

Już dzisiaj przyszli absolwenci gimnazjów mogą skorzystać z http://www.portal.legnica.eu/innova/assets/Informator_2010.pdf" Informatora o ofercie edukacyjnej legnickich szkół ponadgimnazjalnych, publicznych i niepublicznych, na rok szkolny 2013/2014. Znajdą tam warunki i tryb rekrutacji do poszczególnych szkół ponadgimnazjalnych wraz z terminarzem.

Organizatorzy naboru mają nadzieję, że podobnie jak w latach ubiegłych, zastosowanie systemu pozwoli na optymalny i jak najbardziej korzystny dla absolwentów gimnazjów nabór do wybranych przez nich szkół, a nawet konkretnych klas.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.