PARTNER PORTALU
  • BGK

Ruszy wyczekiwana rozbudowa Szkoły Podstawowej w Kobylnicy

  • 24swarzedz.pl    29 października 2015 - 13:30
Ruszy wyczekiwana rozbudowa Szkoły Podstawowej w Kobylnicy

wizualizacja: Pracownia Projektowa arch. Zbigniewa Antczaka

W przyszłym roku rusza rozbudowa Szkoły Podstawowej w Kobylnicy. Gotowy jest już projekt inwestycji, a gmina posiada decyzję o pozwoleniu na budowę. Na ukończeniu są prace związane z opracowaniem dokumentacji na budowę nowej sali gimnastycznej.
Trwają przygotowania do rozpoczęcia rozbudowy Szkoły Podstawowej w Kobylnicy. Na zlecenie gminy Swarzędz Pracownia Projektowa arch. Zbigniewa Antczaka z Poznania wykonała projekt rozbudowy. Urząd gminy posiada już decyzję o pozwoleniu na budowę.

Na ukończeniu są też prace związane z opracowaniem dokumentacji na budowę nowej sali gimnastycznej. W ramach inwestycji wybudowany zostanie obiekt z boiskiem o wymiarach 28 x 15 m wraz z trybunami, szatniami i salką do gimnastyki korekcyjnej. Dodatkowo powstaną osobne szatnie, a także pomieszczenia dla trenerów, obsługujące uczestników zajęć na boisku zewnętrznym. Obok szkoły urządzone zostaną 52 nowe miejsca parkingowe oraz droga dojazdowa.

Na realizację inwestycji czekają dzieci i rodzice uczniów z Kobylnicy. Obecnie nauka w szkole odbywa się tam na dwie zmiany, a uczniów stale przybywa. Rozbudowa szkoły ma rozpocząć się w przyszłym roku, a zakończyć przed 1 września 2017 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.