PARTNER PORTALU
  • BGK

Ruszył nabór do olsztyńskich przedszkoli

  • PAP    12 marca 2012 - 19:02
Ruszył nabór do olsztyńskich przedszkoli

W poniedziałek w Olsztynie ruszyła rekrutacja dzieci do miejskich przedszkoli. Nabór do gminnych placówek, odbywający się poprzez system elektroniczny, zakończy się 12 kwietnia.




Według władz Olsztyna (zabierz głos/oceń prezydenta) rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych odbywająca się poprzez specjalną aplikację ma zapobiec blokowaniu miejsc w kilku placówkach przez jedno dziecko.

Czytaj też: Włocławskie przedszkola czekają na dzieci

Jak poinformowała rzeczniczka urzędu miasta Aneta Szpaderska system zapewnia bezpieczeństwo danych na wszystkich etapach rekrutacji i ma dostosować potrzeby dzieci do możliwości placówek.

W poniedziałek zacznie działać także strona informacyjna przekazująca dane o placówkach a także o rekrutacji. Wyniki zapisów do przedszkoli będą znane 20 kwietnia.

Rodzice mogą wybrać trzy placówki, ale podanie składają w jednym przedszkolu tak zwanego pierwszego wyboru. Kolejność składania podań nie odgrywa roli, a w pierwszej kolejności przyjmowane są dzieci 5- i 6-letnie, które mają przejść roczne przygotowanie przedszkolne. Preferencje mają także dzieci samotnych matek i ojców, rodziców z orzeczeniem o niepełnosprawności albo niezdolnych do pracy i samodzielnej egzystencji oraz dzieci umieszczone w rodzinach zastępczych.

W Olsztynie jest 26 przedszkoli prowadzonych przez gminę Olsztyn i 25 przedszkoli niepublicznych. Rekrutacja elektroniczna jest prowadzona tylko dla przedszkoli gminnych.

Jak podał urząd miasta w Olsztynie miejsc w przedszkolach zarówno publicznych, jak i niepublicznych jest więcej niż dzieci w wieku przedszkolnym. W Olsztynie jest 5715 dzieci w wieku przedszkolnym, a miejsc w przedszkolach publicznych, niepublicznych, punktach przedszkolnych, zespołach wychowania przedszkolnego i oddziałach przedszkolnych w szkołach jest 6338.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!






×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.