PARTNER PORTALU
  • BGK

Ruszyła druga edycja Turnieju Orlika

  • PAP    2 września 2011 - 16:31
Ruszyła druga edycja Turnieju Orlika

W piątek w podwarszawskim Sulejówku zainaugurowany został oficjalnie drugi ogólnopolski piłkarski Turniej Orlika o puchar premiera Donalda Tuska.
Do tegorocznej edycji zgłosiła się rekordowa liczba blisko 150 tysięcy dziewcząt i chłopców oraz 15 062 drużyny. „Do tegorocznej edycji turnieju zgłosiło się o 50 procent więcej dzieci niż w ubiegłym roku. Pokazuje to jak wielkim zainteresowaniem cieszy się program „Moje Boisko-Orlik 2012”.

Czytaj też: Turniej Orlika w nowej odsłonie

Wierzę, że w przyszłości uczestnicy Turnieju Orlika będą decydowali o sile reprezentacji Polski” – powiedział minister sportu Adam Giersz.

Rywalizacja będzie się odbywała w dwóch kategoriach wiekowych 10-11 oraz 12-13 lat zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców. W tegorocznej edycji zaplanowano również pilotażowy turniej w kategorii wiekowej 7-8 lat z udziałem 100 zespołów reprezentujących ośrodki, które uczestniczyły w programie Akademii Orlika.

Rywalizacja rozpocznie się eliminacjami gminnymi. W dniach 2-16 września 15062 drużyny na 1113 Orlikach będą walczyły o awans do eliminacji wojewódzkich, które odbędą się w dniach 19-24 września. Ich triumfatorzy zakwalifikują się do finałów wojewódzkich (26.09 – 1.10), które wyłonią uczestników finału ogólnopolskiego.

Mecze decydującej fazy turnieju, z udziałem 64 drużyn w czterech kategoriach, odbędą się w Warszawie, gdzie 7 października na Torwarze rozegrane zostaną finały.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.