PARTNER PORTALU
  • BGK

Ruszyła elektroniczna rekrutacja do przedszkoli we Wrocławiu

  • AT    7 maja 2013 - 21:00
Ruszyła elektroniczna rekrutacja do przedszkoli we Wrocławiu

We Wrocławiu ruszyła elektroniczna rekrutacja do przedszkoli. Wypełnianie podań w elektronicznym systemie rekrutacji odbywać się będzie do 17 maja 2013 roku.
Jak informuje wrocławski magistrat w rekrutacji nie obowiązuje kryterium czasowe tj. data i godzina wypełnienia podania w elektronicznym  systemie nie ma wpływu na wyniki rekrutacji.

Zasady i terminy rekrutacji dostępne są tutaj.

W rekrutacji elektronicznej do przedszkoli biorą udział rodzice  dzieci w wieku 3 i 4 lat, które jeszcze nie korzystają z usług żadnego z przedszkoli lub chcą zmienić dotychczasową placówkę.

Czytaj też: Przedszkola strajkują, samorządy się boją

Dzieci urodzone w roku 2008 (pięciolatki) i 2007 (sześciolatki) są zobowiązane odbyć roczne przygotowanie przedszkolne na zasadach kontynuacji w przedszkolach, punktach przedszkolnych i oddziałach przedszkolnych zorganizowanych w szkołach podstawowych lub uczestnicząc w rekrutacji do oddziałów przedszkolnych zorganizowanych w szkołach podstawowych.

Natomiast sześciolatki, które realizują w obecnym roku szkolnym przygotowanie przedszkolne, mogą również uczestniczyć w rekrutacji do klas I szkoły podstawowej.

- Do rekrutacji elektronicznej należy przystąpić od 7 do 17 maja br i wybrać maksymalnie 6 placówek. Wydrukowane podanie trzeba w tych dniach złożyć w przedszkolu pierwszego wyboru. 27 maja br. należy sprawdzić wynik i następnie, w ciągu trzech dni, złożyć w przedszkolu oświadczenie woli korzystania z usług przedszkola - podaje Urząd Miasta.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.