PARTNER PORTALU
  • BGK

Ruszyła Muzykoteka Szkolna

  • GK    9 grudnia 2011 - 12:36
Ruszyła Muzykoteka Szkolna

Jak wzbudzić wśród dzieci i młodzieży zainteresowanie muzyką? Ma w tym pomóc nowy portal www.muzykotekaszkolna.pl.
W prezentacji serwisu www.muzykotekaszkolna.pl, która odbyła się w Liceum Ogólnokształcącym im. Narcyzy Żmichowskiej w Warszawie (zabierz głos/oceń prezydenta) wzięła udział minister edukacji narodowej Krystyna Szumilas.

– Nauczycielom dajemy narzędzie do prowadzenia lekcji muzyki w nowoczesny, ciekawszy i bardziej interesujący sposób – podkreśliła minister edukacji narodowej.

Celem projektu jest dotarcie do jak największej liczby uczniów i przekazanie im kompetentnego zestawu informacji ze świata muzyki. Muzykoteka Szkolna skierowana jest do uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej, gimnazjalistów, licealistów, studentów, nauczycieli muzyki, animatorów kultury i wszystkich osób dorosłych, które chciałyby uzupełnić lub poszerzyć swoją wiedzę muzyczną.

Jak informuje MEN, treści serwisu będą dostosowane do odpowiednich poziomów edukacji szkolnej. Część materiałów (seria 21 filmów i scenariusze lekcji) będzie dostępna tylko po zalogowaniu, pozostałe natomiast udostępniane są w systemie otwartym.

– Ten projekt pozwoli zarazić pasją muzyki klasycznej tych uczniów, którzy jeszcze nie wiedzą, że lubią ten rodzaj muzyki – mówiła minister Krystyna Szumilas.

Prezentacji towarzyszyła lekcja pokazowa z wykorzystaniem materiałów z portalu edukacyjnego, którą prowadziła nauczycielka muzyki.

Projekt został stworzony przez Narodowy Instytut Audiowizualny we współpracy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • SUKCES, 2011-12-09 13:25:08

    Świetnie! Ona jest moim niebem! Ta muzyka!