PARTNER PORTALU
  • BGK

Ruszyła rozbudowa szkoły w Paczkowie

  • 24swarzedz.pl (Maciej Kochański)    18 czerwca 2012 - 09:46
Ruszyła rozbudowa szkoły w Paczkowie

Rozpoczęła się budowa nowego budynku Zespołu Szkół w Paczkowie.
Na początku czerwca wmurowano akt erekcyjny, pod którym podpisała się burmistrz Swarzędza, pracownicy szkoły oraz przybyli goście. Koszt inwestycji to niespełna 7 mln złotych.

Na początku czerwca odbyła się uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę nowego budynku Zespołu Szkół w Paczkowie. Jest to bardzo ważna inwestycja dla paczkowskiej społeczności, gdyż do tej pory zajęcia odbywały się, co prawda w pięknym i zabytkowym ale również z roku na rok coraz bardziej ciasnym budynku.

Na szczęście prace ruszyły i już w przyszłym roku uczniowie będą mogli korzystać z nowoczesnego budynku.

Szkoła w Paczkowie jest systematycznie rozwijana. W roku 1995 do zabytkowego budynku podworskiego dobudowano pomieszczenia, w których znalazły się dwie sale lekcyjne oraz sanitariaty. W 2003 roku postawiono nową salę gimnastyczną, a w 2010 nowoczesny i bezpieczny plac zabaw dla dzieci oraz boisko sportowe orlik wraz z szatniami.

Pod koniec kwietnia 2013 roku powstanie nowoczesny budynek, w którym mieścić się będzie 10 sal lekcyjnych. W czterech klasach będą odbywać się zajęcia dla najmłodszych dzieci w ramach nauczania początkowego, natomiast z pozostałych będą korzystać uczniowie szkoły podstawowej.

Oprócz tego w budynku znajdą się również szatnia, świetlica, biblioteka, stołówka oraz pomieszczenia administracyjne i socjalne.

Wykonawcą tej inwestycji jest Przedsiębiorstwo Budowlane Produkcyjno-Handlowe HENBUD Henryk Kaczor z Kłecka, które podjęło się zadania za niespełna 7 mln złotych.

Na uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego przybyło wielu gości: przedstawiciele UMiG Swarzędz, burmistrz Anna Tomicka oraz zastępcy Adam Trawiński i Agata Kubacka, radni Rady Miejskiej w Swarzędzu z przewodniczącym Marianem Szkudlarkiem, poseł Bożena Szydłowska i inni.

Do specjalnej tuby oprócz aktu erekcyjnego włożono również pamiątki związane ze szkołą, m.in. zdjęcie całej społeczności szkolnej, pendrive’a z informacjami, monety oraz gazety. Po poświęceniu tuby przez ks. Mieczysława Kaźmierczaka została ona wmurowana w konstrukcję budynku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: