PARTNER PORTALU
  • BGK

Rysują bezpieczną drogę do szkoły

  • 24swarzedz.pl    28 października 2011 - 18:33

Stowarzyszenie Bezpieczna Gmina Swarzędz organizuje konkurs dla uczniów szkół podstawowych klas I - III. To już szósta edycja konkursu plastycznego, którego tematem przewodnim jest bezpieczeństwo drogowe.
Tematem przewodnim prac plastycznych jest „Bezpieczna droga ucznia do szkoły i domu”.Prace można składać do końca października w Ośrodku Kultury w Swarzędzu przy ulicy Poznańskiej 14.

Głównym celem konkursu jest uświadomienie dzieciom poprzez zabawę, jak istotne są dobre nawyki prawidłowego poruszania się po drogach oraz znajomość przepisów ruchu drogowego, przynajmniej w stopniu podstawowym. Technika konkursowych prac jest dowolna, format nie może być jednak mniejszy niż A4. Ponadto regulamin konkursu dostępny jest w każdej swarzędzkiej szkole. Autorzy wyróżnionych prac otrzymają nagrody rzeczowe. W listopadzie zostanie też zorganizowana wystawa, na której będzie można je obejrzeć.

Podobne konkursy organizowane są w szkołach w całej Polsce w ramach przeróżnych projektów. Pomagają kształtować u dzieci właściwe zachowania w ruchu drogowym i pozwalają zapoznać się z możliwymi zagrożeniami w drodze do szkoły i do domu. Warto zaznajomić swoje pociechy z podstawowymi zasadami bezpiecznego poruszania się, pokazać, w jaki sposób należy przechodzić przez jezdnię, co oznacza sygnalizacja świetlna, jak wezwać pomoc w razie wypadku i w jaki sposób poruszać się na drogach nieoznaczonych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.