PARTNER PORTALU
  • BGK

Rywalizowały szkolne redakcje dziennikarskie

  • esosnowiec.pl    15 czerwca 2011 - 18:34
Rywalizowały szkolne redakcje dziennikarskie

Przedstawiciele pięciu redakcji tworzących gazetki szkolne rywalizowali w ubiegłym tygodniu w I Zagłębiowskim Przeglądzie Gazetek Szkolnych "imPress".
Konkurs zorganizowała Agnieszka Zaręba-Furgol ze Szkoły Podstawowej nr 23 z Sosnowca. Oprócz najlepszej szkolnej gazetki uczestnicy wyłonili między sobą najlepiej prezentujący się zespół redakcyjny, a jury przyznało dodatkową nagrodę dla twórcy najlepszego artykułu.

W szranki o tytuł najlepszej szkolnej gazetki stanęły redakcje ze szkół podstawowych Zagłębia Dąbrowskiego. Do konkursu zgłoszono publikacje tworzone przez uczniów SP nr 23 w Sosnowcu, SP nr 26 z Dąbrowy Górniczej, SP z Dąbia, SP nr 12 z Dąbrowy Górniczej oraz Zespołu Szkół nr 4 z Dąbrowy Górniczej. Podczas środowego podsumowania przeglądu gazetki oceniło jury, w skład którego weszła Renata Maciejewska z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu - Filii nr 14 oraz Izabela Kieliś.

Czytaj też: Samorządy mają wpływ na jakość edukacji

Trzyosobowe reprezentacje zespołów redakcyjnych, które pojawiły się w SP nr 23 w Sosnowcu (zobacz notowania prezydenta), miały za zadanie m.in. dokonać krótkiej prezentacji swojego pisma, po której uczniowie oceniali się nawzajem. Drużyny niemal jednogłośnie uznały, że tytuł najlepiej prezentującego się zespołu redakcyjnego powinien powędrować w ręce młodych dziennikarzy, ze szkoły będącej gospodarzem spotkania.

Po tej części odbyła się konferencja prasowa, podczas której Izabela Kieliś z „Wiadomości Zagłębia" krótko przybliżyła dzieciom historię gazety oraz opowiedziała o pracy dziennikarza prasowego. Po tym wystąpieniu dziennikarze szkolnych gazet mogli zadać pytania. - Byłam bardzo mile zaskoczona poziomem zadawanych pytań, które były bardzo dojrzałe i przemyślane. Młodzi redaktorzy chcieli m.in. wiedzieć jakie cechy powinien mieć dobry dziennikarz, czy silniejsza jest dziennikarska ciekawość czy raczej zdrowy rozsądek, a także jaką drogę trzeba przejść, aby rozpocząć pracę w redakcji - opowiada Kieliś.

Ostatecznie tytuł najlepszej szkolnej gazetki zdobyło pismo, redagowane przez uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Dąbrowie Górniczej (oceń prezydenta). Nagrodę za najlepszy artykuł otrzymał Jakub Radomski, również z dąbrowskiej SP nr 12 za cykl artykułów na tematy historyczne.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.