PARTNER PORTALU
  • BGK

Rząd ma już podręcznik dla pierwszaków

  • PAP    19 lutego 2014 - 07:36
Rząd ma już podręcznik dla pierwszaków

Kolorowy, łatwy do pobrania z internetu i darmowy. Taki ma być rządowy podręcznik dla pierwszaków. MEN taką książkę już ma.
W "Gazecie Wyborczej" czytamy, że projekt "Włącz Polskę" powstał w 2012 r. To pakiety materiałów które można dowolnie łączyć, zmieniać i ułożyć w podręcznik. Zamieszczone tam zadania dla najmłodszych uczniów - zdaniem tygodnika "Głos Nauczycielski" - posłużą resortowi edukacji do stworzenia bezpłatnej książki dla pierwszaków.

W efekcie rządowy podręcznik do pobrania z internetu mógłby być gotowy już w maju. Od kosztów produkcji książki odpadłyby także te związane z dystrybucją oraz prawami autorskimi.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (2)

  • Tester, 2014-03-18 09:38:32

    "wyklikaj sobie szkołę" na stronie MEN też jest zrobione nieudolnie. Trzeba mocno zawalczyć, aby dotrzeć do wybranej szkoły ... a zwykła tabelka w excelu nazwana jest elektroniczną aplikacją do rozliczenia dotacji... Ot, nowoczesność !
  • smhenryk, 2014-03-17 08:22:30

    TEST - nie działają linki w podręczniku, np. mapa Parków Narodowych ze strony MOŚ. Oby tak dalej .... ciekawe jak to wygląda za granicą - jeśli nie ma Internetu w jakimś miejscu, to nauczyciel chyba sam sobie tworzy wiedzę na lekcję. Fajnie będzie.