Rząd ma już podręcznik dla pierwszaków

Kolorowy, łatwy do pobrania z internetu i darmowy. Taki ma być rządowy podręcznik dla pierwszaków. MEN taką książkę już ma.
Rząd ma już podręcznik dla pierwszaków
W "Gazecie Wyborczej" czytamy, że projekt "Włącz Polskę" powstał w 2012 r. To pakiety materiałów które można dowolnie łączyć, zmieniać i ułożyć w podręcznik. Zamieszczone tam zadania dla najmłodszych uczniów - zdaniem tygodnika "Głos Nauczycielski" - posłużą resortowi edukacji do stworzenia bezpłatnej książki dla pierwszaków.

W efekcie rządowy podręcznik do pobrania z internetu mógłby być gotowy już w maju. Od kosztów produkcji książki odpadłyby także te związane z dystrybucją oraz prawami autorskimi.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

"wyklikaj sobie szkołę" na stronie MEN też jest zrobione nieudolnie. Trzeba mocno zawalczyć, aby dotrzeć do wybranej szkoły ... a zwykła tabelka w excelu nazwana jest elektroniczną aplikacją do rozliczenia dotacji... Ot, nowoczesność !

Tester, 2014-03-18 09:38:32 odpowiedz

TEST - nie działają linki w podręczniku, np. mapa Parków Narodowych ze strony MOŚ. Oby tak dalej .... ciekawe jak to wygląda za granicą - jeśli nie ma Internetu w jakimś miejscu, to nauczyciel chyba sam sobie tworzy wiedzę na lekcję. Fajnie będzie.

smhenryk, 2014-03-17 08:22:30 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE