Rząd ma już podręcznik dla pierwszaków

Kolorowy, łatwy do pobrania z internetu i darmowy. Taki ma być rządowy podręcznik dla pierwszaków. MEN taką książkę już ma.
Rząd ma już podręcznik dla pierwszaków
W "Gazecie Wyborczej" czytamy, że projekt "Włącz Polskę" powstał w 2012 r. To pakiety materiałów które można dowolnie łączyć, zmieniać i ułożyć w podręcznik. Zamieszczone tam zadania dla najmłodszych uczniów - zdaniem tygodnika "Głos Nauczycielski" - posłużą resortowi edukacji do stworzenia bezpłatnej książki dla pierwszaków.

W efekcie rządowy podręcznik do pobrania z internetu mógłby być gotowy już w maju. Od kosztów produkcji książki odpadłyby także te związane z dystrybucją oraz prawami autorskimi.

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

"wyklikaj sobie szkołę" na stronie MEN też jest zrobione nieudolnie. Trzeba mocno zawalczyć, aby dotrzeć do wybranej szkoły ...
a zwykła tabelka w excelu nazwana jest elektroniczną aplikacją do rozliczenia dotacji...
Ot, nowoczesność !

Tester, 2014-03-18 09:38:32 odpowiedz

TEST - nie działają linki w podręczniku, np. mapa Parków Narodowych ze strony MOŚ. Oby tak dalej .... ciekawe jak to wygląda za granicą - jeśli nie ma Internetu w jakimś miejscu, to nauczyciel chyba sam sobie tworzy wiedzę na lekcję. Fajnie będzie.

smhenryk, 2014-03-17 08:22:30 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU