PARTNER PORTALU
  • BGK

Rząd podtrzymuje pomysł 7-proc. podwyżki dla nauczycieli

  • PAP    17 sierpnia 2010 - 20:40
Rząd podtrzymuje pomysł 7-proc. podwyżki dla nauczycieli

ZAKTUALIZOWANE: Po negocjacjach ze związkami oświatowymi rząd podtrzymuje propozycję jednej 7-proc. podwyżki płac dla nauczycieli od września 2011 r.




Według ZNP, propozycja jest do przyjęcia, ale pod warunkiem restrukturyzacji systemu wynagradzania nauczycieli.

- Podtrzymujemy propozycję wzrostu wynagrodzeń dla nauczycieli o 7 proc. od września 2011 r. - powiedział Boni, podkreślając, że nauczyciele będą jedyną grupą w sferze budżetowej, którą czekają podwyżki. Dodał, że koszty dwóch 7-proc. podwyżek we wrześniu br. i we wrześniu 2011 r. wyniosą 2 mld 200 mln zł.

Była to druga runda rządowych negocjacji ze związkami oświatowymi na temat wzrostu wynagrodzeń dla nauczycieli w 2011 r. Podczas pierwszego spotkania, 17 lipca, rząd zaproponował jedną 7-proc. podwyżkę płac dla nauczycieli od września 2011 r. Związki oświatowe domagały się wtedy dwóch 5-proc. podwyżek w styczniu i we wrześniu 2011 r.

- Dzisiaj jesteśmy bliżsi akceptacji 7-proc. podwyżki od września przyszłego roku - powiedział prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz. Zastrzegł jednak, że zgoda największego związku oświatowego w Polsce na jedną 7-proc. podwyżkę, zamiast dwóch po 5 proc., wymaga uproszczenia systemu wynagradzania nauczycieli, tak by uzyskane w ten sposób pieniądze przeznaczyć na nauczycielskie pensje.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!






KOMENTARZE (1)

  • autoidea, 2010-08-18 13:07:20

    Prezydent Komorowski poinformowal w jednej z debat, ze podwyzki dla nauczycieli wynosic beda 30 proc. Kto tu klamie ?