Rzecznik w sprawie sześciolatków

Rzecznik praw dziecka zwrócił się do minister edukacji narodowej Krystyny Szumilas z prośbą o informacje na temat zmian w przepisach dotyczących wieku rozpoczęcia obowiązku szkolnego.

Zdaniem rzecznika obecne rozwiązania prawne mogą prowadzić do dyskwalifikacji dzieci 6-letnich w roli uczniów. Należy, według niego, dać wybór rodzicom, czy chcą aby dziecko urodzone po 1 września (w roczniku rozpoczynającym spełnianie obowiązku szkolnego) poszło od razu do szkoły, czy zaczekało rok z rozpoczęciem nauki.

Czytaj też: Sześciolatki wrócą do Sejmu

Obawy rzecznika potwierdza szerokie zainteresowanie sprawą rodziców, zaniepokojonych o szkolne losy swoich 5-cio latków.

„Tak szerokie zainteresowanie rodziców tym problemem świadczy o tym, że jest to bardzo ważna sprawa – dla nich oraz ich dzieci. Rodzice oczekują, że zmiany dotyczące prawa dziecka do edukacji, będą traktowane w sposób priorytetowy” – podkreślił Marek Michalak.

Pismo rzecznika w dziale multimedia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (4)ZOBACZ WSZYSTKIE

6-latki mają swoje obowiązki - powinny 24 godziny na dobę siedzieć i ... się uczyć. Tego chcemy?

Kora, 2011-11-24 19:43:26 odpowiedz

Takie małe łobuziaki niech się tak nie grzbiecą! Mogą dostać w pupę i co potem?

YŁEK, 2011-11-24 19:36:23 odpowiedz

uważam, że to jest stanowczo za mało!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! cóż to jest 6 lat?

Obrażony 6 latek, 2011-11-24 18:55:00 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE