PARTNER PORTALU
  • BGK

Sąd administracyjny rozstrzygnie losy częstochowskich uchwał ws. szczepień?

  • Rynek Zdrowia/Gazeta Wyborcza    7 czerwca 2015 - 19:10

Częstochowscy radni muszą zdecydować, czy zaskarżyć do sądu rozstrzygnięcie wojewody unieważniające uchwały ws. przyjmowania do miejskich żłobków i przedszkoli jedynie dzieci poddanych obowiązkowym szczepieniom.
Częstochowska rada miasta, jako pierwsza w Polsce zaproponowała takie rozwiązanie, jednak wojewoda śląski unieważnił jej uchwały w tej sprawie. M.in. dlatego, że informacje o szczepieniach należy uznać za dane wrażliwe oraz podlegające ochronie danych osobowych. Podkreślał również, że każdemu dziecku przysługuje równe prawo dostępu do edukacji - informuje "Gazeta Wyborcza".

Rada miasta ma obecnie 30 dni na decyzję. Może uznać argumenty wojewody albo skierować sprawę do sądu administracyjnego, by to on orzekł, czy uchwała jest zgodna z prawem.

W programie sesji zaplanowanej na 11 czerwca już jest projekt uchwały, by oddać głos sądowi. Zwłaszcza, że - jak wskazują niektórzy radni - np. wojewoda małopolski jest innego zdania w tej kwestii niż wojewoda śląski.

Kluby PO i SLD chcą głosować za skierowaniem sprawy do sądu. Jeśli wszyscy będą obecni, będą miały łącznie 14 głosów. To za mało, by uchwała mogła przejść.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.