PARTNER PORTALU
 • BGK

Samorząd a szkoły

 • AT    10 kwietnia 2012 - 19:22
Samorząd a szkoły

Uniwersytet Warszawski zaprasza przedstawicieli samorządowów na konferencję „samorząd a szkoły" poświęconą decentralizacji polskiej oświaty oraz jej zarządzaniu i finansowaniu. Konferencję otworzy wystąpienie Minister Edukacji Narodowej Krystyny Szumilas.
W pierwszym dniu konferencji przedstawione zostaną analizy i raporty dotyczące m.in. problemów strategii oświatowych polskich samorządów i gminnej polityki edukacji przedszkolnej. W drugim dniu uczestnicy wezmą udział w jednym z czterech spotkań grupowych, poświęconych bardziej szczegółowym tematom, tj. relacjom między organami prowadzącymi szkoły i szkołami, upowszechnianiu edukacji przedszkolnej, zarządzaniu siecią szkolną, dylematom wdrażania strategii oświatowych i dialogowi społecznemu.

W ramach sesji oprócz wystąpień referentów będzie istniała możliwość wymiany opinii i poglądów na temat przedstawionych zagadnień.

Konferencję zakończy spotkanie panelowe dotyczące decentralizacji zarządzania oświatą, w którym uczestniczyć będą goście z Ukrainy oraz Szwecji.

Konferencja odbędzie się w dniach 7-8 maja 2012 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (3)

 • W Trosce o Dzieci, 2012-04-11 16:27:26

  Absencja wynikająca z schorzeń przykręgosłupowych jest duża w środowisku już nastolatków. To one stają się potem nie tylko początkiem zmian zwyrodnieniowych stawów, kręgów, ale również przyczyną bardzo bolesnych niewydolności, mających niezwykle poważne konsekwencje w wieku dorosłym. Wzrastający z... roku na rok procent dzieci z wadami postawy zmusza nas do głębszego i szerszego zainteresowania się problematyką profilaktyki wad postawy. Środowiskiem ucznia jest szkoła. Ale nikt tak naprawdę tym się nie przejmuje - Fakt,że Fundacja Akademia Zdrowych Pleców mówi głośno na ten temat nie załatwił od roku 2005 nic w tym temacie mimo,że w roku 2006 skierowane milionowe środki z EOG na walkę z Wadami Postawy to ówczesny nam panujący Rząd skierował środki na inne cele. Co z tego wyniknie ? A no to,że na dolegliwości mięśniowo - szkieletowe cierpi aż 9 milionów Polaków, spośród których za kilka lat około 40 proc. nie będzie zdolnych do pracy. Tylko w 2006--2007 roku 40 proc. orzeczeń o rencie inwalidzkiej wydano właśnie z powodu chorób mięśniowo – szkieletowych. Ból kręgosłupa , w szczególności odcinka lędźwiowego, uznano za schorzenie cywilizacyjne.Tak więc jak widać nadal nikt nic sobie nie robi z tego wielkiego problemu - poza jedynie jednym człowiekiem,który podejmuje różne działania w tym kierunku by wskazać zagrożenia jakie niesie za sobą schorzenie kregosłupa ! życzę Panu Ryszardowi z Fundacji AZP wytrwałości w tej nierównej walce !  rozwiń
 • ewa, 2012-04-11 08:27:59

  A może ten, kto pisze tę informację, wróciłby do szkoły i nauczył się poprawnie stawiać przecinki - "samorząd a szkoły" to zawsze bez przecinka.
 • ISS, 2012-04-10 23:19:17

  GDZIE RZĄD MA SZKOŁY???? PRZECIEŻ WIECIE GDZIE - .........